Jak zútulnit váš domov?

Pokud máte pocit, že se doma necítíte úplně dobře a neradi se tam vracíte, zkuste přehodnotit celkový prostor, ve kterém žijete. Na výsledný pocit z vašeho bytu nebo domu má vliv mnoho proměnných, mimo jiné i to, zda je tam útulno.
bílá komoda
Co to vlastně znamená? Útulnost neznamená mít vystavených na okenním parapetu dvacet květináčů s kaktusy nebo zapálenou vonnou svíčku na každém volném místě. Je důležité si uvědomit, že útulný prostor je opakem holobytu, ale nejedná o místo přeplněné věcmi. Naopak, měl by být spojen spíše s minimalismem. Jsou však místa, která je potřeba zaplnit, aby vypadala opticky jinak než jen holé zdi a prázdné rohy v místnostech.
Tento přístup vychází svým principem především z pocitu každého z nás – každý totiž máme jiné představy o tom, kolik polštářků je potřeba mít na pohovce a jak moc barevné obrazy si umístit nad postel v ložnici.
Buďme konkrétní. Čím si tedy můžeme vylepšit svou domácnost, aby lahodila našim očím?
popcorn u čaje
·         Kuchyň – mějte vždy uklizenou kuchyňskou linku. Máte-li velké množství spotřebičů, které používáte nebo potraviny, které chcete mít neustále po ruce, pořiďte si nějaké boxy, do kterých tyto věci umístíte, aby nebyly neustále na očích.
·         Jídelní stůl – jíte-li u zdi, nebojte se nad jídelní stůl připevnit nějaký tematický obrázek a na desku stolu dejte vázu, do které si budete pravidelně kupovat čerstvé řezané květiny.
·         Roh místnosti – nevíte, jak zaplnit prostor kolem nábytku? Pořiďte si pokojové rostliny – menší dejte na okno nebo poličky, větší umístěte do nevyužitých rohů v místnostech. Prostor se zaplní a bude veselejší.
·         Poličky a skříňky – buďte opatrní s jejich množstvím a opět se nebojte využít různé boxy tak, abyste zakryli předměty, které nemusí být vidět. Co naopak může být vidět na poličkách jsou knihy, vázy, svíčka, případně nějaká decentní dekorace.
·         Gauč – polštářky, deky – opět s rozumem, snažte se je barevně sladit s pohovkou, aby nedocházelo ke vzniku nepříjemných kontrastů.
·         Konferenční stolek – snažte se jej nevyužívat jako odkládací prostor. K tomu může sloužit stolek pod televizí nebo polička vedle vchodových dveří.
·         Ložnice – místnost určena ke spánku by neměla být vymalována žádnou výraznou barvou a měla by být zařízena velmi decentně, aby vás nic nerušilo při usínání a spánku. Využijte zde tedy spíše světlé odstíny barev, klidně zapojte i drobné dekorace. Vhodný přehoz na postel a polštářky dodají vašemu loži hotelový look.

Rohová sedací souprava rozkládací

Přáli byste si mít krásný gauč podle vašich představ v obývacím pokoji, který by krásně ladil do vašeho interiéru? Pokud ano, tak byste to měli udělat co nejrychleji a objednat si všechno online z našich stránek, je to všechno opravdu skvělé a jednoduché a zvládne to naprosto každý, tak tomu můžete věřit. Naše rohová sedací souprava rozkládacíse vám budeme líbit, protože je opravdu prostorná a navíc si můžete vybrat sami, podle vašeho vkusu, takže na to také jistě myslete, abyste měli více možností.

kožené sofa

Z našeho přehledného katalogu si snadno vybere i ten nejnáročnější zákazník, jinak to nepůjde. Připojte se i vy ke všem našim maximálně spokojeným zákazníkům a staňte se také jedním z nich a uvidíte sami, co tohle všechno s sebou přináší za skvělé výhody, a budete na sto procent spokojení. Rozhodně to dopadne dobře. Vyberte si, jestli chcete menší nebo spíše větší. Vyberte si podle materiálu a podle barvy a podle dezénu. Je to jenom na vás. Pokud budete mít štěstí, tak je možné, že svůj vysněný výrobek najdete v akční nabídce a nakoupíte ještě výhodněji.

Postel

Pokud nemáte třeba ložnici, protože máte malý byt nebo dům a spíte na gauči v obýváku, tak byste měli opravdu popřemýšlet o tom, že si koupíte prostorný gauč, který se bude dát rozložit, a plhodnotně vám nahradí postel. Některým lidem tohle vyhovuje, protože se mohou koukat v obývacím pokoji do noci na televizi a většinou u televize spousta lidí usíná, tak tohle bude pro vás alespoň opravdu skvělá šance, jak spojit příjemné s užitečným. Navíc pokud k vám přijede návštěva třeba z daleka, tak může přespat na gauči a nemusíte někde schovávat matrace a podobně. Tohle bude opravdu skvělé, tak na to nezapomínejte.

lampa trojnožka

Výhody

  • Skvělé ceny
  • Luxusní varianty
  • Skvělá dostupnost

Tohle všechno bude opravdu skvělé, jen se o tom všem přesvědčte na vlastní oči.

Designové retropohovky


Každý z nás má určitě doma nějakou tu pohodlnou pohovku. Co tak ale oživit váš dům či byt takovou retro pohovkou? Uvidíte, jakou změnu to do vašeho interiéru přinese.


Samotný design se stále vyvíjí směrem dopředu. Možná si ale poslední roky všímáte toho, že to, co se nosilo nebo používalo dříve, se začíná vracet. Je to tím, že trendy neztratily svou oblibu a stále jsou mezi námi jejich věrní fanoušci.

Samotné slovo retro je označení pro všechno, co už bylo.
čalouněná pohovka

Jako retro doba se považují 50. – 70. léta 20. století. Léta padesátá nám přinesla hlavně barevnost a různé odstíny. Léta šedesátá byla pak považována za období změn, jelikož přišly na řadu květiny a geometrické motivy. Začaly vznikat oblé tvary nábytků apod. V sedmdesátých letech přišly organické tvary a vše bylo inspirováno lety do vesmíru nebo na Měsíc. Začaly se hodně používat barvy jako žlutá, zelená nebo hnědá.
retro lavice

Takový retronábytek (čili i retropohovky) se hodí hlavně pro ty, kteří mají rádi romantiku. Můžete si vybrat jak z původních kousků, tak i z kousků, které jsou navrhnuty dnešními návrháři. Záleží to čistě na vás. Jejich výhoda je taková, že ladí s každým stylem. Určitě byste ale při výběru měli vybírat s citem a zamyslet se nad tou správnou kombinaci barev. I vzory je lepší vybírat s citem, jelikož méně je někdy více.


Pokud byste si přáli prostor ještě oživit, a to nejen retropohovkou nebo nábytkem, pak toho můžete ještě docílit pomocí doplňků. Může se jednat o polštářky nebo nějaké tapety. Například takové pohovky s dekorem, který bude výrazný, určitě nic nezkazíte. Ba právě naopak. U dekoru je pak ale důležité zamyslet se nad doplňky, jelikož by měly být jednobarevné, aby poté na člověka nepůsobily kýčovitým dojmem.


Možná byste ani vy sami neřekli, že díky retro stylu váš interiér bude působit velmi elegantně a vůbec ne nudně. Prostor bude mít jakýsi charakter, který vám může kde kdo závidět. Rozhodně se může stát, že váš kus retro nábytku bude starší než vy sami.

Sedací souprava a výběr materiálu

Sedací souprava má mnoho předností, upotřebitelnosti a je zkrátka neodmyslitelnou součástí každého bydlení. Na trhu je velmi pestrý výběr. Jak je to však s materiálem? Který je k dispozici a je vhodný právě pro vás?
sedačka v prázdné místnosti

Koženka

Výhodou tohoto materiálu je, že disponuje variabilní povrchovou úpravou, tj. buď dezénem, lakováním nebo různými vzory a barvami. Koženková sedací souprava je za dostupnou cenu. Avšak nevýhodou je praskání materiálu, tj. nelze očekávat delší životnost. V rámci údržby a péče je nenáročná, postačí jen otřít navlhčeným hadříkem. V případě znečištění je ideální použití mýdlového roztoku.
design restaurace
Eko kůže

Je pro mnohé stále novějším materiálem. Eko kůže je složena ze dvou vrstev. Mnohdy bývá zaměňována za koženku. Mezi kladné stránky náleží, že tento materiál je ideální pro alergiky. Má odolnost vůči mechanickému poškození. Disponuje oboustrannou prodyšností. K dostání v pestré škále barev. Na první pohled ji nelze rozpoznat od kůže. I její pořizovací cena je přijatelnější, než je tomu v případě sedací soupravy z kůže. Avšak i eko kůže má své negativní stránky, jako je například propustnost, kratší životnost než u kůže. Péče je za pomoci jen setření vlhkým hadříkem a bez jakékoliv chemikálie. Rovněž je zapotřebí ze sedací soupravy vysavačem vysát veškerý prach a to zejména v záhybech. I tato umělá kůže potřebuje za určitý čas impregnovat.

Kůže

Náleží mezi nejkvalitnější materiál
Pro mnohé je symbolem kvality i luxusu. Kůže je přírodní materiál, který disponuje dlouhou životností.
kožený komplet
Látka

Předností je velmi rozsáhlý výběr na trhu. Pozitivní je, že kdykoli lze obměnit a potáhnout novou látkou vaši sedací soupravu. Péče o materiál, co se týče potahové látky, má vliv na prodloužení její životnosti. Adekvátní je čištění za pomoci měkké houbičky. Pozor! Potahové látky se nesmějí namáčet, pouze je na ně třeba nanést pěnu. Speciální pěnu je třeba zakoupit v rámci údržby o sedací soupravu. Poslední dobou je stále více populární materiál zvaný alcantara. Jedná se o zcela nejodolnější potahovou látku na sedací soupravu. Výhodou je odolnost vůči mechanickému poškození i životnost. Dále je velmi měkká, prodyšná a vzdušná. Stejně tak je na výběr rozsáhlá paleta barevného provedení.

Pohodlí je na prvním místě

Každé ráno, když se vzbudím tak sním o tom zůstat v posteli co nejdéle, ale bohužel tam nemůžu zůstat celý den tak se aspoň těším až si do postele večer znovu vlezu. Také to tak máte?
relaxace v posteli

Jestli ano tak se tomu vůbec nedivím, protože každý si vybíráme takovou postel, která se nám líbí a na matraci si dáváme extra záležet. Existuje mnoho specializovaných obchodů s matracemi, které si tam můžete i vyzkoušet, pověřený pracovník Vám pomůže vybrat tu pravou matraci, která Vám sedne. Existují matrace s různou tvrdostí i matrace z různých materiálů, dnešní matrace většinou kopírují naše tělo a tím nám zaručují pohodový spánek a pohodlí celou noc. Někteří výrobci nám také nabízejí půjčit si matraci na zkoušku a když nám nebude vyhovovat tak ji můžeme klidně vrátit, také nám nabízejí záruku klidně i na několik desítek let.
útulný obývací pokoj)

Dalším kusem nábytku, který hodně ovlivňuje naše pohodlí je gauč a křesla. Každý má tyto kusy nábytku v obýváku a vybírá si je velmi pečlivě. Je také samozřejmě důležité, aby se gauč či křeslo hodilo designově k našemu interiéru, ale nejdůležitější faktor, podle kterého se stejně nakonec každý rozhodne je určitě pohodlnost. Nechceme sedět každý večer na pohovce, která není správně měkká a na které se nemůžeme pohodlně natáhnout. Obývák a konkrétně gauč je místo na kterém často usadíme svou návštěvu a chceme, aby se u nás i návštěva cítila jako doma. Gauče si můžeme naštěstí také v obchodech vyzkoušet a vybrat si ten pravý pro nás.

Každého zajímá hlavně pohodlí doma, ale myslím si, že nejdůležitější je cítit se pohodlně v práci. Pokud pracujeme někde v kanceláři tak si k takovému pohodlí můžeme jednoduše pomoci. Každý, kdo pracuje v kanceláři tak rozhodně tráví na své židli největší část dne, a právě židle je to co nám může dopomoci k většímu pohodlí. Existuje mnoho typů židlí , jsou různě ergonomicky tvarované, různě velké a také různě měkké. Můžeme si vybrat židli s opěrkami na ruce či nějaké kancelářské křeslo z široké nabídky.

Jak se vám spí?


Spánek je nedílnou součástí života jakéhokoliv živého tvora. Člověk si během spánku analyzuje přijaté informace během dne a odpočívá. Zamyslete se nad několika otázkami:
–          Spíte dostatečně dlouho?
–          Máte kvalitní postel?
–          Bolí vás při spánku záda, krční páteř?
–          Probouzíte se?
–          Jste ráno vyčerpanější než večer?
Pokud jste si zodpověděli na všechny otázky, nejspíše začínáte zjišťovat, že máte potíže se spánkem. Jestli jste odpověděli alespoň na tři otázky kladně, začněte se o svůj spánek neprodleně zajímat.
zoufalství

Hlídejte si zdraví

Kdy jste naposledy zavítali k praktickému lékaři? Máte povědomí o různých vrozených predispozicích, pracujete v sedavém zaměstnání, jídelníček si nehlídáte? Pokud u vás potíže se spánkem přetrvávají několik měsíců, nepochybně navštivte lékaře. V první řadě zjistíte, zda se váš nekvalitní spánek odráží od vašeho zdravotního stavu nebo nekvalitní postele, matrace, polštářů aj.
Jsou-li vaše lékařské výsledky v normě, hledejte řešení ve specializovaném obchodě a na ortopedii. Je pravděpodobné, že dostanete cviky na procvičení páteře a bude vám doporučeno věnovat se nějaké volnočasové aktivitě. Ať už je to fitness nebo domácí cvičení, záda to ocení a vy se skvěle vyspíte, k tomu všemu se dostanete do formy a zpevníte celé tělo. Následně zavítejte do obchodu, sdělte prodejci své potíže. Následně si vyzkoušíte ze širokého sortimentu postelí, matrací a polštářů. Bohužel si za koupi nové postele a věcí kolem připlatíte, věřte však, že je tato investice převelice důležitá.
klidné spaní

Každovečerní snění

Zdají se vám sny? Zdají se vám každý den? Jsou extravagantní a někdy až děsivé? Najděte si odborníka v oblasti snů a zaběhněte do nejbližšího obchodu pro lapač snů! Zaručeně vaše sny zkrotí a budete spát jako nemluvně.
Najděte si čas a odhodlání zajít k lékaři a navštivte i specializovaný obchod, o kterém jsme vám psali v předchozích odstavcích.

Co pro Vás znamená vůně domova?


Co se Vám honí hlavou, když procházíte například obchodním domem tam, kde se poblíž nachází drogerie či parfumerie?
Jakým způsobem reaguje Váš organismus, když se mihnete kolem restaurace, pekařství či fastfoodu nabízejícího po celý den řadu dobrot na zahnání hladu?
A jak se cítíte v květinářství, do něhož právě majitel přivezl čerstvě nařezané rostlinky mnohých různých druhů?
 
Předpoklad je takový, že všechna výše uvedená místa ve Vás budou zřejmě vzbuzovat libé reakce na prostředí, v němž se právě ocitáte.
žlutá růže 
Nejdůležitějším a nejčastějším prostředím, v němž běžně pobýváte je samozřejmě Váš vlastní domov. A právě zde by pro Vás měly bát pozitivní emoce a prožívání tím nejlepším standardem.
Jaké podněty mohou ve Vašem konkrétním případě přispět k tomu, abyste se cítili dobře? C si vybavíte, když se řekne „vůně domova“?
vůně v tyčinkáh 
Jednalo by se o aroma připomínající některou světově proslulou francouzskou voňavku? Nebo je pro Vás Váš domov spíše místem, s nímž si spojujete esence nikoli chemicky vyráběné, ale ty přirozeně vznikající v kuchyni při vaření, pečení a dalších kulinářských přípravách? Je právě jídlo tím, co je nejčastěji cítit při vstupu do domovních dveří? Nebo si na pochutiny tolik nepotrpíte, ale každý den instalujete do mnoha váz různých tvarů a velikostí čerstvé květy, jež Váš byt či dům nejen zkrášlují, ale také jim propůjčují vůni, jako kdyby člověk právě vstoupil na posekaný trávník nebo rozkvetlou jarní louku?
vůně kávy 
Jak to voní u Vás doma? A jak byste si přáli, aby to mezi těmito stěnami vonělo každý den v roce?
 
Pokud nejste ani milovníci květinářských vazeb, ani vaření, natož pak těžkých omamných vůní předražených parfémů, co jsou jimi doslova nacpané police všech drogerií, na které si dokážete vzpomenout, existuje ještě jedna další možnost, jak si zpříjemnit své bydlení a vetknout mu typickou vůni. Tou možností je zakoupení vonných svíček, s nimiž mohou Vaše obytné prostory zpříjemňoval pobyt kupříkladu milovníkům kávového či jinak specifického aroma.

Třídíte v domácnosti odpad? Měli byste! Jak na to?


Třídění odpadků je nejenom nový způsob vedení domácnosti, pro mnohé i životní styl. Vedete svou domácnost k tomu, aby byla šetrná k prostředí a naučila se třídit odpad? Určitě byste měli. Skládky se zmenší a my se naučíme vyrábět nové věci z těch použitých. Ale abyste třídili odpad správně, musíte znát několik základních pravidel, abyste neudělali ještě více škody než užitku.

Chraňte přírodu, ale i sebe!
Skládky jsou nebezpečné nejenom pro prostředí, ale také pro nás. Třídění odpadu napomáhá v očistě zaneřáděného světa, což mají na svědomí generace před námi. Třídění odpadu je dnes témě běžnou záležitostí, minimálně v některých oblastech.
třídění odpadu
Třídíme sklo, papír, plast. Ale je toho více.
Dnes se poměrně často stává, že lidé v touze pomoci dělají zásadní chyby, kterých bychom se měli vyvarovat:
1.       Elektro do směsného odpadu NEPATŘÍ. Veškeré elektro musíte vyhodit do kontejneru Asekol, který má červenou barvu – právě sem by se měly házet všechny elektro spotřebiče, ale i takové věci, jako jsou baterie, ovladače nebo třeba staré autodíly, které mají něco společného s elektrikou. Ideálně sem patří i žárovky.
2.       Ruličky od toaletního papíru a od papírových utěrek, případně obaly od vajíček NEPATŘÍ do papíru, ale do směsného odpadu – to proto, že už byl tolikrát recyklován, že dále už to není možné. Dá se říci, že stadium obalů od vajíček je poslední stadium papíru.
pytle s odpadem
3.       Dětské plenky NEPATŘÍ do papíru, ale do směsného odpadu, a to jak kvůli hygieně, tak i kvůli jejich obsahu.
4.       Papírové kapesníčky NEPATŘÍ do papír, ale do směsného odpadu
5.       Obal od zubní pasty nebo sáček od brambůrků patří do směsného odpadu, nikoli do plastů
6.       Rozbité zrcadlo NEPATŘÍ do skla, ale do směsného odpadu, protože obsahuje vrstvu kovového prvku
Na závěr si pamatujte, že plastové lahve by měly putovat do kontejneru na plast i se svým víčkem.

Mobilní domy různých velikostí, druhů i stylů

Hledáte možnost bydlení? Raději byste volili něco vlastního, protože máte k dispozici pozemek, ale nechcete se zadlužit na doživotí vysokými mnohamilionovými půjčkami či hypotékami? V tom případě třeba hledáte něco skromnějšího, co se samo přiveze a ustaví jako je tomu v případě mobilního domu. Ten si stačí vybrat z široké nabídky, nechat přivézt profesionální přepravou a ustavit. Žádné složitosti, pouze vyřízení toho základního. Jednoduché a praktické. Ihned po napojení můžete bydlet.

Objekt Lavaro House B využijete v případě, že hledáte levné a praktické bydlení. Dva pokoje a cena do milionu, co víc si přát.

terasa, posezení

Jak je velký tento konkrétní typ? 12 metrů krát 4 metry, což je 48 metrů čtverečních. Jedná se o celoroční typ ubytování, ve kterém můžete velice pohodlně bydlet po celý rok a to s nízkými měsíčními náklady. Objekty se zateplují speciální technologií, jedná se o PUR pěnu v silné vrstvě, aby byla dostatečně izolační a odpovídala všem potřebným normám. Objekt je úplně nový, nikdo v něm nikdy předtím nebydlel. V dnešní době si mnoho zákazníků žádá právě nové objekty, přitom jsou stále za velice nízké ceny, proto to mnozí klienti vidí jako velkou výhodu. Bydlení do milionu, dva pokoje, soukromí na vlastním pozemku. To je pro některé páry či rodiny to, co hledají.

Takovéto bydlení je vhodné také pro jedince nebo pro lidi, kteří se chtějí osamostatnit. V objektu je totiž vše, co k běžnému bydlení potřebujete. Přičemž pořizovací cena je daleko nižší, než byste čekali nebo než byste museli vynaložit například na stavbu nového objektu ať už zděného nebo dřevostavby.

okno strom šeřík

Zároveň má člověk domeček jako ze škatulky a uvnitř své vlastní království, které si může libovolně přizpůsobit. Stačí si k domečku udělat zahrádku, postavit pergolu či přiřadit k domu nějaké přístřeší a můžete si bydlet jako na zámku. Některým lidem stačí skromnot a jednoduchost, proto je to ideální volba, jak se nezadlužit na věky věků, ale užívat si života a přitom mít všechno, co běžně potřebuji. Pokud člověk není náročný na prostor a luxus, tak si jistě vystačí. Mimochodem uvnitř si to můžete zařídit podle vlastního stylu, klidně i vysoce moderně a luxusně, záleží na vašich preferencích.

Když někdo potřebuje pomoci

Neštěstí jak známo nechodí po horách, ale po lidech. A proto může každého potkat třeba i neštěstí v podobě špatné či přímo katastrofální finanční situace. Každému se může stát, že zjistí, že mu peníze, které má, nestačí, že by jich potřeboval dost možná i daleko více. Jenže není, kde je získat.
čas jsou peníze
A v takové chvíli je prostě často jediným řešením půjčka. Jen touto formou se dají nejednou sehnat chybějící peníze dostatečně rychle a pohodlně. Jenže současně je to bohužel určitá sázka do loterie. Protože ne všichni poskytovatelé dotyčnému půjčí. Každý z nich chce mít jistotu, že o své peníze nepřijde, a proto si klade nejednou i více než velké požadavky, co se důvěryhodnosti potenciálního klienta týká. A těm ne každý z těch, kdo potřebují půjčit, dokáže vyhovět.
A kdo dejme tomu v bance nedokáže uspět? Tomu lze upřímně doporučit, aby nezapomněl zkusit štěstí u nebankovních poskytovatelů. Protože i ti půjčky nabízejí, a to nejednou za nesrovnatelně dostupnějších podmínek.
Například taková americká hypotékaje vlastně svým způsobem přímo snem mnohých z nás. A to proto, že se zde nezdráhají půjčit ani někomu, kdo má nízké příjmy, nedobře vypadající daňové přiznání, záznamy v registrech dlužníků či jiné záporné vlastnosti. To vše jsou tu schopni akceptovat a pomoci strádajícímu.
člověk a peníze
Ovšem je logické, že i zde chtějí, aby se jim peníze vracely, a proto žádají záruku. Jež tu ale spočívá v nezbytnosti dát za půjčené peníze do zástavy nemovitost. Což je ale logicky pro mnohé z nás učiněné terno – protože tu mají i mnozí z těch, kdo nemají pomalu ani korunu, jejím dáním do zástavy se fakticky nic v životě dlužníka nezmění, a pokud ji snad někdo nemá, může se pokusit najít někoho dalšího, kdo se za něj zaručí nemovitostí svou.
A pak je poskytnutí půjčky otázkou velice krátké doby. A ona hypotéka má předností habaděj. Jak snadno zjistíte, zažádáte-li si o ni i vy.