Třídíte v domácnosti odpad? Měli byste! Jak na to?


Třídění odpadků je nejenom nový způsob vedení domácnosti, pro mnohé i životní styl. Vedete svou domácnost k tomu, aby byla šetrná k prostředí a naučila se třídit odpad? Určitě byste měli. Skládky se zmenší a my se naučíme vyrábět nové věci z těch použitých. Ale abyste třídili odpad správně, musíte znát několik základních pravidel, abyste neudělali ještě více škody než užitku.

Chraňte přírodu, ale i sebe!
Skládky jsou nebezpečné nejenom pro prostředí, ale také pro nás. Třídění odpadu napomáhá v očistě zaneřáděného světa, což mají na svědomí generace před námi. Třídění odpadu je dnes témě běžnou záležitostí, minimálně v některých oblastech.
třídění odpadu
Třídíme sklo, papír, plast. Ale je toho více.
Dnes se poměrně často stává, že lidé v touze pomoci dělají zásadní chyby, kterých bychom se měli vyvarovat:
1.       Elektro do směsného odpadu NEPATŘÍ. Veškeré elektro musíte vyhodit do kontejneru Asekol, který má červenou barvu – právě sem by se měly házet všechny elektro spotřebiče, ale i takové věci, jako jsou baterie, ovladače nebo třeba staré autodíly, které mají něco společného s elektrikou. Ideálně sem patří i žárovky.
2.       Ruličky od toaletního papíru a od papírových utěrek, případně obaly od vajíček NEPATŘÍ do papíru, ale do směsného odpadu – to proto, že už byl tolikrát recyklován, že dále už to není možné. Dá se říci, že stadium obalů od vajíček je poslední stadium papíru.
pytle s odpadem
3.       Dětské plenky NEPATŘÍ do papíru, ale do směsného odpadu, a to jak kvůli hygieně, tak i kvůli jejich obsahu.
4.       Papírové kapesníčky NEPATŘÍ do papír, ale do směsného odpadu
5.       Obal od zubní pasty nebo sáček od brambůrků patří do směsného odpadu, nikoli do plastů
6.       Rozbité zrcadlo NEPATŘÍ do skla, ale do směsného odpadu, protože obsahuje vrstvu kovového prvku
Na závěr si pamatujte, že plastové lahve by měly putovat do kontejneru na plast i se svým víčkem.