Zásady pro správné holení a pro udržení mladistvého vzhledu mužské pleti

Na denní době velmi záleží

Většina mužů se holí pouze ráno před odchodem do zaměstnání. To je však chyba způsobená neznalostí anatomie a stejně tak orgánových hodin v rámci denního cyklu. V ranních hodinách totiž dochází nejprve k vylučování přes noc nahromaděných tělesných přebytků a odumřelých buněk a vzápětí následuje příjem živin ve formě snídaně. Tělo je nastavené tak, aby mezi čtvrtou a šestou ráno vyprázdnilo tlusté střevo a močový měchýř a teprve pak kolem sedmé a osmé začalo přijímat potravu.
obal na žiletky
Do těchto orgánů také putuje nejvíce energie, je také známo, že kdo má nemocný žaludek, dvanácterník a tlusté střevo, mívá po ránu největší obtíže. Ráno jsou tedy prioritní tyto systémy a pokožka je v tuto dobu spíše ochablá, povadlá, dostává se jí patřičné péče až navečer. Tehdy přichází její čas, dobře se regeneruje, omlazuje a čelí drobným poraněním. A toho lze využít při holení. Ideální čas je tedy mezi 17. a 19. hodinou.
štětka na holení

Správný postup při odstraňování vousů

Po směru – správně bychom měli jednou rukou pokožku napnout a druhou provádět tahy břitu. Po každém tahu nástroj opláchneme čistou vodou, aby byl zbavený bakterií a nečistot, které mohou pokožku zanítit. Začínáme na tvářích, pokračujeme na krku a na závěr přichází místo pod nosem a brada. Nikdy neprovádíme tahy proti směru růstu vousů, tím bychom způsobili jejich zarůstání a možnou infekci. Na závěr tvář jen lehce opláchneme vlažnou vodou a osušíme čistým ručníkem, ten by měl být na holení vyhrazen a neměli bychom si do něj utírat jiné části těla, zvláště ne ruce umyté po toaletě nebo intimní partie. Jestliže dodržíte večerní čas holení, po určité době zjistíte, že nepotřebujete ani pleťovou vodu s alkoholem, postačí jen jemný hydratační krém. Nebudou se vám tvořit pupínky, jizvy a jiné dermatologické nedostatky.

Stříbro ve vlasech


Majitelky tmavších vlasů s tím mají problém většinou dříve a také je to v jejich případě více vidět. Dokud je jich jen pár, není to problém, ale za nějakou dobu vidět šedivé odrosty u tmavých vlasů brzy. Tmavovlásky stojí před rozhodováním, zda dobarvovat každých 14 dní nebo jít do blond. Než začnete panikařit a pouštět se do riskantních experimentů, čtěte dál. Řešení nemusí být zdaleka tak dramatické.
detail hlavy
 
Většina z nás opravdu nechce utratit za služby kadeřníků několik set (i víc) každých 14 dní. Často tedy přichází na řadu domácí barvení nebo radikální změna v podobě výrazného zesvětlení vlasů. Ani jedno z těchto řešení ovšem není tím ideálním pro každého.
 

Dobarvování

Pokud opakovaně používáte barvu z drogerie, vzniká postupně tmavší a tmavší odstín. Máte třeba světle nebo středně hnědý a po pár barveních se dostanete třeba až na černý odstín. V černé jsou pak odrosty vidět ještě dřív. Navíc v ní lidé vypadají většinou starší, více v ní vyniknou vrásky a zostřují se rysy.
 
Odborníci proto doporučují jít opačným směrem. Tedy přecházet na světlejší odstín své původní hnědé barvy. Vlasy je také možno prosvětlit pomocí proužků. Získají světlejší nádech, ale nejsou zesvětleny celé a není to tak radikální jako odbarvení na blond. Tímto způsobem dá mnohem šetrněji zjistit, který odstín je pro vás ten pravý a bude vám slušet.
 žena s odbarvenými vlasy

Odbarvování

Zesvětlování o více barevných odstínů prováděné příliš často vlasy ničí a dochází též k vysychání jejich konečků. Pokud máte šedivých vlasů méně a blond vám navíc moc nesedí, je určitě lepším řešením zůstat u odstínu původního. Nebojte se toho. Nebude vznikat rozdíl u dorůstajících vlasů a účes bude působit mnohem přirozenějším dojmem.
 
Není to vždy tak, ale většinou pár let přidávají také dlouhé vlasy. Stylisti většinou doporučují zkrátit na délku maximálně po ramena.
Ať zvolíte jakékoli řešení, doporučujeme ho probrat se zkušeným kadeřníkem!

Lípa – jako zdroj krásy


Kolik jen jsme drahé ženy ochotny obětovat peněz a někdy i dokonce zbytečné bolesti pro krásu!
     Přitom ty nejúčinnější pomocníky v tomto snažení máme často na dosah ruky.
květy lípy

Víte například, že takový odvar z lípy nahradí drahé vyhlazující krémy?
     Zkuste si připravit zmíněný odvar a vatovým tampónkem si potírejte několik minut tvář. Až pleť oschne, naneste hydratační krém.
     Nebo si připravte lipový čaj obvyklým způsobem (přelití sáčku horkou vodou), použijte 2 sáčky, které cca po 10 minutách luhování vyjmete a potírejte jimi pleť.                                                                          Nakonec čajové sáčky můžete přiložit na oči a chvíli odpočívejte vleže.
Lípa uleví unaveným očím a kromě toho pleť kolem nich krásně vypne a vyhladí.
                                                                                                                                                                 I v tomto případě naneste po uschnutí na pleť váš oblíbený krém a do očního okolí jemný oční krém.
     Určitě se vyplatí pravidelná aplikace, budete pozorovat, jak se vaše pleť stává hladkou, jemnou a vypjatou. Také barevný tón se sjednotí. Zkrátka budete jen zářit a omládnete!
Mimochodem odvar voní jako procházka rozkvetlou lipovou alejí, potěšíte tedy i smysly!
     Zbylý čaj z lípy nikdy nevylévejte, je to unikátní bylinka, která našemu organismu pomáhá i vnitřně. Pomáhá nám se uvolnit, lépe odolávat stresu. Také ředí krev, čímž působí preventivně proti INFARKTU, ANGINĚ PECTORIS a zápalu žil.
Dále je to skvělý pomocník při nachlazení, v tomto případě čaj vylepšíme ještě medem a k sáčku lípy můžeme přidat ještě sáček čaje z bezových květů. Chutná lahodně a nachlazení nekompromisně zažene a to přírodní silou bez použití chemických léčiv.
 Může se pít dlouhodobě, její všestranné účinky se projeví právě po dlouhodobém užívání.    
větvička lípy

 Ne nadarmo je lípa posvátným stromem. To že má listy ve tvaru srdce jistě není náhoda!

 
Běžte si tedy i vy uvařit svůj dnešní šálek krásy a vězte, že po vyzkoušení už sáčky jen tak bez užitku nevyhodíte!

Nemoci vyššího věku a jejich prevence

Za věk, kdy dochází k výraznějšímu stárnutí organismu, se považuje rozmezí 60 až 75 let, nazývané rané stáří. Pak již nastává stáří pokročilé. Kdo by nechtěl zastavit čas nebo alespoň zpomalit jeho běh… Někdo začíná stárnout výrazně dříve, jiný později. To záleží na genetice, způsobu života a na tom, v jakém stavu byl člověk ve věku středním. Zda netrpěl nějakými nemocemi, které ho posunuly do kategorie stárnoucího o něco dříve.

boty na rukavici


Stárnutí očí se projevuje prohlubující se dalekozrakostí (zhoršené vidění na blízko), šedým zákalem a různými onemocněními sítnice. Pro kardiovaskulární systém je typické snížení elasticity cév, díky čemuž se snižuje průtok krve. Od šedesátky vzrůstá i počet lidí trpících hypertenzí či vysokým cholesterolem. V ještě vyšším věku se zvětšuje srdce a zdravá tkáň je nahrazována nefunkčním vazivem. Častějšími se stávají tromboembolické příhody. Změny pohybového aparátu se projevují tak, že s věkem přibývá tukové hmoty a ubývá kosterního svalstva a tím i svalové síly. Projevují se degenerativní změny kloubů i páteře, chrupavek, artróza a osteoporóza, která vede ke zvýšení počtu zlomenin. Nervový systém nás nemile překvapí stále se horšící pamětí, schopností koordinace a zhoršeným snášením fyzické i psychické zátěže. Regenerace je zdlouhavá a obtížná.
léky a rajčata


Předcházení ranému výskytu obtíží spojených se stářím spočívá ve vyvážené pravidelné stravě, dostatku tekutin, doplňování vitamínů, minerálů a dalších látek, pro tělo potřebných. Nevystavovat se nadměrnému dlouhodobému stresu, snažit se dodržovat pravidelný spánkový režim, nepřehánět to s alkoholem a nekouřit. Nezbytné jsou pravidelné pohybové aktivity, alespoň svižná vycházka či nějaký sport podle stavu a možností. Duševní hygiena je též důležitá. Procvičovat mozek např. učením se cizímu jazyku, četbou, křížovkami, návštěvou různých kurzů event. Univerzity třetího věku.


Stáří číhá na každého, kdo se ho dožije. Proto se snažme, ať to, co můžeme ovlivnit, nám ho zbytečně neztrpčuje.


Phentermine

Už jste někdy slyšeli o tomto skvělým léku na obezitu, který vám pomůže zhubnout přebytečný kila? Pokud je tohle opravdu to, co byste si přáli, tak pro vás máme opravdu skvělou zprávu, která se vám bude určitě moc líbit. Náš skvělý phentermine vám pomůže, abyste shodili přebytečná kila a udělali opravdu to správné rozhodnutí. Budete nadšení ve všech směrech a budete jistě velice spokojení.

ovocná strava

Připojte se třen a hned ke všem našim spokojeným klientům, co udělali správné rozhodnutí a rozhodli se pro koupi tohoto přípravku, který jim zaručí, že opravdu zhubnou a budou spokojení. Tohle je skvělé hlavně na zahnání chutí na sladké a slané. Celkově to potlačuje chuť k jídlu, takže opravdu nebudete tolik přijímat jídla a všechno bude pro vás jednodušší, protože nebudete mít tolik chutě. Je to velice důležité. Rozhodněte se hned. Budete nadšení, jak to skvěle funguje, až si po nějaké době stoupnete na váhu, tak budete opravdu spokojení s tím, jak to funguje.

Skvělé ceny

Tohle je za skvělou cenu. Je to levné a opravdu účinné, takže tohle určitě využijete. Měli byste se na tohle opravdu zaměřit a udělat ten první krok. Čím dříve se rozhodnete, tím to bude lepší. Nebojte se a udělejte to hned. Budete nadšení rozhodně ve všech těch směrech, co vám to s sebou přinese. Pokud máte problémy s tím, že máte chutě a to hlavně večer, když se vrátíte z práce a sednete si k televizi, tak je vám jasné, že v tom je kámen úrazu.

útlý pas

Pokud tyhle chutě dokážete pomocí jedné tabletky potlačit, tak nebudete jíst večer a nebudete mít chutě, takže to bude ten hlavní krok k tomu, že zhubnete. Protože jíst před spaním je opravdu nejhorší, takže na to byste měli myslet. Večer tu přijatou energii tělo opravdu nezužitkuje, takže to bude pro vás jistě něco nepříjemného. Nebudete ničeho litovat. Všechno dopadne dobře a ve všech směrech to bude skvělé. Přesvědčte se na základě vlastní zkušenosti.

K velké večerní patří jen a pouze psaníčko

Pakliže vyrážíte na ples, tak ani nemáte jinou volbu. Zkrátka to jediné, co k vaší velké plesové róbě bezvýhradně patří jako k sobě patří pravá a levá ruka, je malé dámské psaníčko . A to platí i v situaci, kdy se chystáte do opery anebo také všude jinde, kde je udaný dresscode jako „black tie“. Nicméně takové psaníčko najde užití i v jiných životních situacích od prvních tanečních až po firemní večírky.

krásná červená

Na dámském psaníčku je specifická především jeho velikost. Je opravdu drobné, takže si jej bereme tam, kde se nutně musíme obejít bez mnoha dalších věcí. Vejde se nám do něj stěží jen základní kosmetika na úpravu a korekci vizáže, neboť na slavnostní společenské akce se ženy skutečně dlouho upravují a chtějí tam vypadat dokonale, dále do něj umístíme kapesník, zrcátko a mobil, a to je zhruba vše. A nic navíc, pro žádné další doplňky a pomůcky už v něm zkrátka nezbývá prostor.

pozvání na slavnost

A není divu, vždyť kdo by s sebou na ples nosil třeba deštník anebo doklady? Těžký náklad by nám bez toho pouze komplikoval chůzi a tanec ve slavnostní róbě. A navíc, při takových příležitostech má za ženu platit útratu její partner, takže ani peníze nemají v psaníčku své místo.

šampusky s mašlí

Nicméně důležité je, přestože jsou psaníčka malá, tak existují v nepřeberném množství barev a typů zpracování, přičemž není překvapením, že převažují slavnostní úpravy. Vybírat můžete ze zlatých či stříbrných variant až po černou klasiku, od zdobení perličkami či štrasy přes řasení až ke strohé jednoduchosti. A z tolika možností už si rozhodně musí vybrat naprosto každá žena, byť by byla sebe náročnější. Mnohem spíše se však stane, že si jich koupíme hned několik najednou, neboť se nebudeme moci rozhodnout, které je krásnější. A navíc, kdo by chtěl na druhý ples nosit to samé, co měl na tom prvním?