Stříbro ve vlasech


Majitelky tmavších vlasů s tím mají problém většinou dříve a také je to v jejich případě více vidět. Dokud je jich jen pár, není to problém, ale za nějakou dobu vidět šedivé odrosty u tmavých vlasů brzy. Tmavovlásky stojí před rozhodováním, zda dobarvovat každých 14 dní nebo jít do blond. Než začnete panikařit a pouštět se do riskantních experimentů, čtěte dál. Řešení nemusí být zdaleka tak dramatické.
detail hlavy
 
Většina z nás opravdu nechce utratit za služby kadeřníků několik set (i víc) každých 14 dní. Často tedy přichází na řadu domácí barvení nebo radikální změna v podobě výrazného zesvětlení vlasů. Ani jedno z těchto řešení ovšem není tím ideálním pro každého.
 

Dobarvování

Pokud opakovaně používáte barvu z drogerie, vzniká postupně tmavší a tmavší odstín. Máte třeba světle nebo středně hnědý a po pár barveních se dostanete třeba až na černý odstín. V černé jsou pak odrosty vidět ještě dřív. Navíc v ní lidé vypadají většinou starší, více v ní vyniknou vrásky a zostřují se rysy.
 
Odborníci proto doporučují jít opačným směrem. Tedy přecházet na světlejší odstín své původní hnědé barvy. Vlasy je také možno prosvětlit pomocí proužků. Získají světlejší nádech, ale nejsou zesvětleny celé a není to tak radikální jako odbarvení na blond. Tímto způsobem dá mnohem šetrněji zjistit, který odstín je pro vás ten pravý a bude vám slušet.
 žena s odbarvenými vlasy

Odbarvování

Zesvětlování o více barevných odstínů prováděné příliš často vlasy ničí a dochází též k vysychání jejich konečků. Pokud máte šedivých vlasů méně a blond vám navíc moc nesedí, je určitě lepším řešením zůstat u odstínu původního. Nebojte se toho. Nebude vznikat rozdíl u dorůstajících vlasů a účes bude působit mnohem přirozenějším dojmem.
 
Není to vždy tak, ale většinou pár let přidávají také dlouhé vlasy. Stylisti většinou doporučují zkrátit na délku maximálně po ramena.
Ať zvolíte jakékoli řešení, doporučujeme ho probrat se zkušeným kadeřníkem!