Nový bazén

Vždycky jsem chtěla mít na své zahradě nějaký bazén. Ale stále jsem nevěděla, jaký typ a druh bazénu bude opravdu ten nejlepší. Protože jsem slyšel opravdu různé názory, jaký je bazén a je skvělý a který se vám vyplatí. Já jsem ze začátku chtěla obyčejný bazén, takový ten nafukovací, který je hlavně pro malé děti. Jenomže když jsem tohle řekla svému příteli, tak jsem mu to vůbec nelíbilo a řekl, jestli jsem se nezbláznila. Že máme už starší děti, kterým je deset a dvanáct let, takže logicky nebudeme mít nějaký malý bazén, který je pro čtyřleté anebo pětileté děti. Sice ano, já tohle chápu, ale já se vždycky bojím.

Moc ráda se opaluji.

Bojím se docela vody, takže jsem nechtěla na zahradě nic velikého, jenomže můj přítel mi řekl, že by chtěl kopaný bazén na klíč. A když jsem se potom podívala na ceny na bazenygluc.cz, kde jsou bazény na míru, tak jsem byla docela mile překvapená. Protože ceny koupání v bazénu na klíč jsou docela skvělé. Ale i tak to bylo docela drahé, protože my s přítelem nemáme tolik peněz, abychom si mohli dovolit nějaký kvalitní kopaný bazény na klíč. I když cena je příjemná, tak stále to pro nás bylo hodně. Potom mi přítel řekl, že si roky odkládá nějaké peníze bokem, aby potom mohl udělat právě všem radost.

Čistá voda je základ.

A hlavně děti měly radost z kopaného bazénu na klíč, já už sice málo, ale byla jsem zase ráda, že přítel šetřil peníze, aby udělal dětem překvapení. Takže cena kopaných bazénů na klíč je docela příjemná a vy se nemusíte bát, že by vás to třeba nějak zruinovalo. Navíc vaše děti a celá rodina si užije s bazénem spoustu legrace. Jsou bazény, které jsou třeba kopané na klíč a jsou levné, tak se nemusíte bát vysokých cen. Ceny kopaných bazénů na klíč jsou opravdu hodně různé, takže je pouze a jen na vás, pro jaký typ kopaného bazénu na klíč si vyberete. Přítel nakonec vybral takový středně velký bazén, který nakonec vyhovuje úplně všem v rodině.

Vyzoušejte jedinečné olivové oleje

Olivový olej je velmi kvalitní olej, který se vyrábí jen z těch nejlepších oliv. Jeho výroba a použití je typické pro přímořské státy, jako je Španělsko, Řecko, Itálie a další. Tam se vyrábí tradičně již stovky let, a ty nejlepší vyrábí tamní rodinné firmy. Jen rodinný recept držený v rodině po staletí vám zaručí, že olej bude chuťově naprosto dokonalý. Tento druh oleje se nejčastěji používá do studené kuchyně.

olej z lahve

Skvěle se hodí do salátů, na zakápnutí sýru, zeleniny nebo jen tak na topinku. Stačí jen samotný olej s pečivem, a budete překvapeni, jak skvěle chutná. I když je olivový olej typický spíše pro studenou kuchyni, v posledních letec se začal používat i pro teplou kuchyni, kdy se začal používat olivový olej na smažení.

Potrpíte si na skvělé ingredience do vašich pokrmů? Nemáte důvěru v potraviny ze supermarketu? Pak si pořiďte nějaký velmi kvalitní olej u nás. V nabídce jich máme desítky, a najdete u nás skutečné olivové skvosty. Vybíráme pro vás to nejlepší, a není výjimkou, že u nás seženete luxusní oleje právě z rodinných výroben.

Ty nejlepší oleje mají i krásné balení, jsou baleny v plechovkách a dózách, a vaši kuchyni ozdobí nejen na talíři, ale i na poličce. Protože jde o velmi lahodný výrobek, hodí se jako dárek pro někoho, kdo ocení dobré jídlo.

Chcete vyzkoušet ochucený olivový olej, nebo byste chtěli zkusit degustační sadu? I takové kousky u nás máme. Jsme mistři co se týče hledání a dovozu těch nejlepších olejů. Nebojte se vyzkoušet oleje z našeho e-shopu, jsou mnohem lepší než ty, které najdete běžně v obchodech. Jejich koupí podpoříte tradiční výrobce, a to stojí za zvážení.

olivový olej

Chcete něco nového? Zkuste třeba

  • Lanýžový olej
  • Chilli olej
  • Lokální zahraniční potraviny

Co se týče nejlepšího jídla, jste u nás na správné adrese. Ohromte svou návštěvu třeba obyčejným salátem, který bude díky oleji od nás chutnější než kdy dřív.

Prodloužená přikrývka vhodná pro všechny dlouhány.

Také máte partnera čahouna? Ono je to velice pěkné a zajímavé. Vysoký partner je prostě takový ztělesněný ideál. Většina žen si přeje, aby byl partner pěkně vysoký, prostě dlouhán a čahoun. Tato výška ovšem také přináší určité nevýhody a komplikace. Tou nejvýraznější je asi oblečení. Prostě dlouhánovi jsou u košil, svetrů a mikin krátké rukávy, to samé u bundy, kalhoty jsou ještě horší. Je třeba kupovat prodloužené velikosti. Na druhou stranu vám partner s vysokou postavou pověsí záclony, aniž by potřeboval židli pod nohy, umyje okna ve vysoké poloze a udělá prostě ty výškové práce v domácnosti, na které si obyčejný člověk bere židli, schůdky, nebo aspoň nějaké štokrle.

prodloužená přikrývka

A jak se tak říká, v posteli se všechno srovná. Jenže toto pořekadlo míří pouze na jeden jediný postelový cíl. Prostě peřina se nesrovná, partnerovi budou z klasické peřiny, nebo deky, nebo prostě jakékoliv přikrývky v klasickém provedení čouhat nohy. Může si ji tedy stáhnout dolů, ovšem tím se problém nevyřeší, zase bude přikryt až od prsou dolů. Naštěstí problém s vhodně dlouhou přikrývkou se dá řešit úplně hladce.

prodloužená přikrývka

Existují totiž prodloužené délky přikrývek a povlečení, je to tak. Dokonce nabídky jsou i na internetu, takže se nemusíte vydávat na žádné obcházení kamenných obchodů, vyhledávat jestli je zboží opravdu dostupné a potom třeba nést objemný balík s přikrývkou přes celé město. My vám doporučíme obchod na internetu, který naprosto perfektně uspokojí vaši poptávku po prodloužené přikrývce. Jen z domova objednáte, zaplatíte a dostanete objednané zboží až domů do ruky. Není to paráda? Je. A což teprve váš přítel, nebo manžel dlouhán? To bude ale příjemné překvapení, až mu nadělíte tak dlouhou přikrývku, jak potřebuje. Už bude spát v příjemném teple od hlavy až po paty. Určitě si toho bude vážit, protože klidný a pohodový spánek ocení opravdu každý z nás.

Čistý bazén díky kvalitnímu vysavači

Bazén je věc, kterou by chtěl mít každý doma. Ovšem ne všichni bydlí v domě a mnoho z nás si musí tento komfort odpustit. Pokud však patříte mezi šťastlivce a máte rodinný dům, či bydlíte na chatě, tak určitě bazén máte. Ovšem starost o bazén není jen tak a člověk se musí ohánět, aby byla voda neustále čistá a průzračná jako při na puštění. Pokud nevíte, jak bazén dobře vyčistit, tak neváhejte a zakupte bazénový vysavač. Ten Vám nejen vyčistí bazén, ale také Vám práci usnadní. Ovšem tak jako každý vysavač, tak i bazénový vysavač potřebuje špínu nějakým způsobem odčerpávat. K tomu Vám poslouží hadice k bazénovému vysavači, které je nejen kvalitní, ale také dostatečně dlouhé pro komfortní zacházení.

hadice k bazénovému vysavači

Bazénové hadice jsou základem nejen k bazénovému vysavači, ale i k napuštění bazénu. Samozřejmostí je, že hadice mohou mít různé délky a také průměry. Hadice mají u bazénu nezastupitelné místo a využívají se na solární ohřevy, napouštění a vypouštění bazénu a také ke zmíněnému vysavači. Tyto hadice jsou velice kvalitní a jsou vyrobené z pevného materiálu. Všechny hadice, co firma prodává jsou odolné vůči všem přípravkům do bazénu a dokáží vydržet dlouhé roky. Nejdelší hadice, co firma prodává je o průměru 32 mm a to 50,6 metrů, či 38 mm s délkou 51 m.

hadice k bazénovému vysavači

Dále tato společnost prodává také rozbočky k hadicím, nejrůznější koncovky a také další vybavení k bazénu. Jejich sortiment sahá až po nejmenší příslušenství, jako jsou teploměry, plováky na tablety, či síťky na hmyz. Ovšem prodávají také velké příslušenství, jako jsou solární ohřevy, schody do bazénu, plachty a mnoho dalších věcí. Nebojte se zeptat, pokud si nevíte rady, firma Vám ráda zodpoví všechny Vaše otázky.

Sháníte-li hadici, bazénový vysavač, solární plachtu, či třeba jenom bazénový teploměr, tak se nebojte oslovit tuto firmu. Jejich výběr Vás zaručeně nadchne a budete spokojeni.

Není dřevěný lustr nebezpečný?

Osvětlení v domácnosti oceníme zejména v zimě, kdy je hodin slunečního svitu pomálu. V tuto dobu vstáváme do práce za tmy a za tmy také chodíme domů. Abychom se pak doma nepřerazili, je potřeba si zde posvítit. I to je koneckonců důvod, proč nějaký typ osvětlení najdeme prakticky v každé místnosti. A ačkoliv lustry ztratily v poslední době část své popularity, stále ještě alespoň nějaký najdeme prakticky v každém domě či bytě. Je pravdou, že obchody s domácími potřebami jich také nabízí skutečně širokou škálu, takže si vybrat může skutečně každý. Na ty nejnovější je dokonce možné použít nejen klasické žárovky, ale také moderní úsporné zářivky. Záleží tedy jen na našem vkusu.

ornamentální lustr

Jedním z poměrně oblíbených modelů je i dřevěný lustr. Ačkoliv je totiž často vytlačen plastovým či kovovým typem, dřevo je stále ještě oblíbené, zejména u milovníků klasiky. U mnoha lidí to však vzbuzuje nedůvěru.

Hlavním problémem, který vidí, je fakt, že dřevo, zvláště to suché, je velmi hořlavým materiálem. Koneckonců, existuje důvod, proč se také používá jako palivo do domácích kotlů. A pravdou je, že teplota žárovky se může vyšplhat poměrně vysoko. Není tedy divu, že se někteří lidé bojí nebezpečí vzniku ohně.

lustr s dřevěnými prvky

Pravdou však je, že toto riziko je minimální. I když jsou totiž všechny vnější části lustru ze dřeva, není se třeba ničeho bát. Je totiž ošetřeno speciálním nátěrem, který zabrání jeho vzplanutí. Také žárovky bývají od samotné dřevěné konstrukce izolovány, minimálně stínidlem. To se sice může také zahřát, avšak jeho teplota bude podstatně nižší než ta u žárovky.

Pokud se nám tedy tento typ líbí a máme pocit, že by se do dané místnosti hodil, není vůbec žádný důvod váhat. Rozhodně ne kvůli nebezpečí požáru. Jistě, může dojít k poruše, která může oheň způsobit. Avšak něco takového je skutečně vzácné. Pokud nás tedy tento typ uchvátil, pak jen směle do toho.

Nápady na předměty pro reklamní účely

Kvalitní předmět, který upoutá pozornost, zaujme a bude praktický a tím osloví zákazníka není lehké sehnat. Je třeba přemýšlet nad tím, zda předmět má vyjadřovat něco o firmě třeba to, co firma vyrábí, čím se zabývá, jakou má filozofii nebo zda jde jen o předmět, který má zaujmout a být hlavně praktickým dárkem.

Vybrat tedy reklamní předměty není lehká záležitost. Je třeba vzít v potaz několik faktorů. Naštěstí je nabídka široká a tak můžete vybírat z velké nabídky různých produktů. V úvahu je tak možné vzít například oblečení. A to například trička, košile, polokošile, tílka, vesty, bundy, čepice, kšiltovky i šály. Často jsou k dostání i kancelářské potřeby a zde lidé často vybírají tužky, kovové propisky, pastelky, bloky a zápisníky.

pastelky pro děti

Jako reklamní předměty lze využít i nádoby, misky, elektroniku, věci do domácnosti, věci na turistiku a cestování, vybavení do auta, nádobí jako hrnky, sklenice a spousty dalšího. Je dobré také myslet i na děti a tam většinou bývají voleny pastelky, omalovánky a tvořivé aktivity. Také se hodí plyšáky a oblečení.

V dnešní době se jako reklamní předměty hodí i ekologické produkty. Jaký ekologický předmět zvolit aby lidé ocenili, že firma myslí i na tyto věci? Skvělé jsou papírové a plátěné tašky. Ty pomáhají snižovat používaní jednorázových igelitových sáčků v obchodech. Lidé v nich také uskladňují potraviny. Další dobrou a příhodnou volbou jsou i skleněné láhve na vodu. Ty zas pomáhají snižovat plastové láhve. Také se dají využít dřevěné pastelky, dřevěné obaly na různé věci. Bambusové příbory a misky.

papírové tašky

Na většinu z těchto produktů je možné si nechat natisknout logo či obrázek nebo text. Je možné je tedy nechat potisknout a tím získat reklamní předměty, které budou lidí využívat a tak si daného tisku všimnou i ostatní lidé. Z těchto důvodu je dobré dbát i na praktičnost jednotlivých produktů, které chceme vybrat pro reklamní účely.

Jaké mají elektrocentrály montážní příslušenství?

Asi není pro nikoho žádným překvapením, že jsme se stali na elektřině prakticky závislými. Jen málokdo z nás by si dokázal představit život bez ní – přinejmenším u nás by asi nebylo nejjednodušší uchovávat v parném létě potraviny bez použití ledničky či mrazáku.

To ovšem neznamená, že bychom se nesnažili snížit částku, kterou za ni musíme platit. Jednou z možností je samozřejmě omezit objem použitého proudu, tedy například nemít puštěnou televizi jako kulisu celý den, a také koupě nejrůznějších úsporných spotřebičů. To však není vždy možné.

elektrikar4

Někteří lidé se pak snaží získat úplnou nezávislost na dodavatelích elektřiny tím, že si pořídí vlastní malou elektrárnu. Může se jednat o solární panely, ale v současné době je častější běžný generátor, například ten dieselový.

K němu je pak možné přikoupit nejrůznější montážní příslušenství. Nejčastěji se jedná o nejrůznější kryty a držáky, které nám mají manipulaci s generátorem usnadnit a navíc zvýšit jeho bezpečnost.

To je samozřejmě velmi důležité, neboť porucha by zde mohla mít fatální následky. Přeci jen, kolik požárů bylo způsobeno vadnou elektroinstalací? A nesmíme zapomenout ani na palivo, které často bývá hořlavé.

Je tedy v našem zájmu náš generátor co nejvíce zabezpečit, abychom těmto věcem předešli. A právě s tím nám může montážní příslušenství pomoci. Samozřejmě není nutné jej kupovat, přístroj bude fungovat i bez něj. Avšak, jak již bylo řečeno, dramaticky se zvýší jeho bezpečnost.

elektrikar2

Pochopitelně je také nutné počítat s tím, že tyto věci budou něco stát. Koneckonců, nic není zadarmo. Je tedy otázkou, zda se nám bude chtít tuto částku investovat. Přeci jen, generátor sám není zrovna levná záležitost.

Můžeme se také ptát, proč tyto věci nejsou součástí již základního balení. Odpověď je jednoduchá: jak již bylo řečeno, nejsou pro provoz samotný nezbytné. A pokud jsou prodávány zvlášť, firma na tom jen vydělá. A o peníze jí jde především.

Navrhněte si efektivní vestavěnou skříň

Každá rodina je jiná. A ve chvíli, kdy začnete uvažovat o novém úložném místě s tím musíte počítat. Jako první se musíte především zamyslet nad tím, k čemu bude prostor využitý a co do něj přijde. Dětská skříň bude zaručeně jiná než šatní do ložnice. Nad čím se proto musíte zamyslet nejvíce?
posezení na skříni.jpg

Vnitřní prostor

Tyče na ramínka a police jsou asi to nejdůležitější, protože jejich nedostatek vás může hodně potrápit. Zde záleží hodně na tom, kde pracujete, jakou módu máte rádi, kolik toho vlastníte a co všechno do polic chcete naskládat. Někdo je totiž využívá nejen na oblečení, ale také na umístění sportovního vybavení, sezónních věcí nebo žehličky.

Chcete-li pohodlně pověsit večerní šaty, a ještě pod ně složit kabelky a lodičky, klasická výška 165 cm ode dna vám možná nebude stačit. Měli byste se proto dívat po vyšším modelu. Na druhou stranu pánové, kteří nosí do práce obleky, budou zajisté potřebovat délku tyče http://www.trans-technik.cz/dily-na-nastavby-nakladnich-aut-09-zabezpeceni-nakladu-kotvici-misky-kolejnice-tyce-tyce-rozperne-horizontalni vyšší než typických 120 cm. A pokud mají hodně kravat, vyplatí se uvažovat také o kravatovníku.

Možnosti otevírání

Vestavěné skříně mají tu výhodu, že jsou větší než volně stojící a můžete do nich proto dát mnohem více věcí. Kromě toho si u nich můžete zvolit i variantu otevření. Ta závisí na hloubce modelu. Obecně ale můžete vybírat ze dvou, a to:

  • klasické pantové otevírání směrem k sobě,
  • posuvný rám do strany.

V tomto ohledu myslete nejen na své prostorové možnosti, ale také na materiál kování. Ideální je hliník, který vydrží všechno a díky němu bude rám funkční po mnoho let. Kromě toho, že nepodléhá času a je vysoce kvalitní, tak je také velice lehký. I to je u konstrukcí důležité.
pověšené košile ve skříni.jpg

Drobná vylepšení

Nezáleží na tom, pro jaký typ se rozhodnete. Levné skříně od Nábytek Elegance potěší každého. Výběr mají obrovský, a kromě toho si jejich produkty můžete sami dotvořit podle svého. Skvělým doplňkem jsou LED pásky, anebo bodová světla. Díky nim dovnitř dobře uvidíte i v tmavším koutě.

Zábava pro děti na ven i dovnitř

Hraček mají vaši potomci plný pokojíček a vy přemýšlíte, co byste jim mohli pořídit pro zábavu? Chcete pro vaše ratolesti vymyslet nový druh zábavy a trávení volného času, ať už venku nebo doma? Dejte jim jejich vlastní prostor, kam si budou moci zalézt a stát se na chvíli neviditelnými pro ostatními – místo, kde se budou moci schovávat, hrát si a užít si spoustu zábavy. K tomu jim poslouží stan, který se dá použít jak v interiéru, tak i venku a zabaví kluky i holky různého věku. Dětský teepee stan poskytne možnost zahrát si na indiány a užít si tak spoustu zábavy s kamarády. Je také jako stvořený pro občasné dobrodružné přespání v pokojíčku nebo i o letních prázdninách venku na zahradě. S tímto teepee se dá zkrátka užít spoustu zábavy a dá se využít k různým činnostem jak venku, tak i doma, a to je jeho velká výhoda. Vybrat si můžete ze dvou typů. V nabídce najdete provedení v typické chlapecké barvě – modré anebo také v neutrální béžové barvě.teepee stan
Zábava pro malé i velké
Ať už máte doma batole nebo dítě školkou či školou povinné, v každém věku si díky tomuto příbytku budou moci užít dlouhé hodiny plné zábavy, legrace, schovávání a hrátek.stan pro děti
Kdo by nechtěl občas si někam zalézt, schovat se před ostatními, mít klid a čas sami na sebe – a tak to mají nejen dospělí, ale také i ti nejmenší. Jenže kam si zalézt třeba v takovém malém bytě? Nebo na zahradě? A právě k těmto účelům je parádní látkové teepee jako stvořené. Malí caparti v něm najdou útočiště, pokud se právě chtějí schovat, být o samotě nebo si jen tak hrát a vyřádit se v pokojíčku nebo venku na zahradě. Stačí ho už jen vybavit nějakou přikrývkou, polštářky a oblíbenými hračkami a je to. O zábavu je rázem postaráno.
Zajistěte vašim ratolestem zábavu, legraci a dobrodružství. Pořízením tohoto teepee jim určitě uděláte velkou radost.

Bazénová sůl – alternativní způsob chlorové chemie

Chlorové tablety na desinfekci vody v bazénu jsou https://www.novinky.cz/zena/zdravi/ nejprodávanější způsob, jak docílit její požadované kvality. Chlór lze však získat i jiným způsobem – přirozenějším a zdraví prospěšnějším. Je totiž obsažen v docela obyčejné soli.křišťálově čistá voda.jpg

Jde to i jinak

Chlorování vody je běžný postup, který se osvědčil již před mnoha lety v úpravnách vody na celém světě. Chlór je totiž nejen toxický plyn, ale také významný chemický prvek, bez něhož se nedokážeme obejít. V určité koncentraci je lidskému organismu prospěšný, připomeňme například kuchyňskou sůl, ale především tvorbu přirozené kyseliny solné (chemicky správně kyseliny chlorovodíkové HCl) v žaludku, která je základním předpokladem pro trávení potravy a přežití teplokrevných živočichů.
Tento plyn se přidává do vody v malém množství, aby zlikvidoval nežádoucí mikroorganismy a zabránil jejich rozmnožování. Ve vodovodních trubkách je ho opravdu málo a skutečně nezpůsobuje zdravotní problémy – naopak, díky tomu je voda dodávaná z vodáren naprosto bezpečná a v Česku také jedna z nejkvalitnějších v Evropě.dlažba na dně bazénu.jpg
Vyšší koncentrace chlóru bývá v bazénech, tam se aplikuje ve formě chlornanu sodného v tabletách. Ten však může na citlivé jedince působit příliš agresivně. Vhodnou alternativou chlorové chemie je elektrolýza vody s obsahem mořské bazénové soli Chlorito. Bazénová voda s obsahem soli o velmi nízké koncentraci (zhruba desetkrát nižší, než v moři) prochází skrze dvě elektrody, na nichž se do kapaliny uvolňují základní prvky solného roztoku – ionty sodíku a chlóru. Tím v nádrži vznikají jiné sloučeniny, než s chlorovými tabletami, a výsledkem je křišťálově čistá tekutina bez typického chlorového pachu. Tento způsob je příznivější i pro pokožku a sliznice, nedráždí oči a průdušky a hodí se i pro úpravu vody vířivek a bazénků pro malé děti.
Výhodou mořské soli je také její omezená toxicita, pokud ji „náhodně“ objeví domácí mazlíčci nebo vaše ratolesti, nestane se zpravidla nic závažného, zatímco chlornan sodný se nesmí za žádnou cenu dostat do nepovolaných rukou.