Muži a rozvody

Pokud jste právě prodělali rozvod, ať už jste byli jakákoliv strana sporu, tak jistě víte, že se nejedná o nic příjemného. Nelze říci, že muži či ženy rozvod schválně hrotí, nelze takto marginalizovat. Ovšem co můžeme s jistotou říci, tak že muži jsou, co se týče dětí a majetkových poměrů, často ti, kteří drží otěže. Dejme tomu, že se chce nechat rozvést žena, která byla 9 let na mateřské. Taková žena je dávno z oboru, bez praxe a ještě k tomu s finanční závislostí na partnerovi. Pokud se chce nechat rozvést a vzala si hloupého muže, který nejde pro facku daleko, tak musí počítat nutně s tím, že jen tak poklidný rozvod to tedy určitě nebude. Nejhorší na tom všem je to, že někdy se holt musí člověk pořádně zapřít a vydržet to.
ukončení manželství

Domácí násilí

Muži jsou často ti, kteří iniciují domácí násilí, přeci jen je značná většina mužů daleko silnějších než jejich protějšky a žena se tak stává docela lehkým terčem. Ale ani ženy nejsou z hledáčku pryč, protože často i zlé manželky dokážou pěkně zavařit chlapovi, ať už je to fackami nebo vydíráním. Je ovšem statisticky dokázáno, že ženy v průměru trpí daleko častějšími útoky než muži. Možná je to ale proto, že skutečně ohlášených případů domácího násilí na mužích je hrozně málo a valná většina zůstává někde potichu, prý ještě dalších 60 % čeká na objevení.
dítě mezi rodiči

Muži a děti

Mohli bychom si rozebírat tuto kapitolu donekonečna, napsat o tom několik knih a stejně by to bylo málo. Někteří tatínci jsou holt poněkud vztahovačnější než některé matky. Na tom sice není nic špatného, pokud vše ostatní v rodině hraje a harmonizuje, ovšem při rozvodu se takoví ideální papas mění v pěkné bestie. Udělají cokoliv, ať už je to vyhrožování SMS zprávami, psaní výhrůžných emailů, únosy dětí, manipulace s dětmi. Opět nemůžeme ale pouze říkat, že jsou takoví jenom muži. Možná je to i fifty-fifty. Každopádně jakmile se do sporu zatáhnou děti, je zle, protože se na sto procent začnou zneužívat pro mstu mezi partnery. Na děti se samozřejmě myslí, až když je pozdě. To ovšem už nikoho nezajímá.

Nevěrní muži

Mnohem častěji bývají nevěrní muži, než ženy. Nevěra u mužů se ale projeví mnohem dříve, než u ženy. Jak je to možné? Muži, kteří jsou nevěrní své ženě, o sebe najednou mnohem více pečují, než o sebe pečovali dříve. Stávalo se, že se váš muž koupal jen jednou za dva dny a teď se najednou sprchuje každý den, chodí hezky oblečen a používá jeden z dražších parfémů? Bylo by dobré zpozornit, protože to nebude jen tak. Může to být například tím, že chce oslnit někoho v práci, aby se dostal na lepší pracovní pozici, ale na něco takového je lepší nespoléhat, protože to skutečně nemusí být jen tak a to zejména, pokud má daný muž šéfa a nikoliv šéfovou.

muž a pusa

Nikdy si váš muž s nikým po večerech tolik nepsal a najednou když mu někdo napíše, dává od vás jeho telefon co nejdále to jak jen je možné a zprávy si čte tak, abyste neměli šanci si je přečíst? Také to může být signál, kdy je dobré zpozornit, protože to skutečně nebude jen tak.

U mužů jde nevěra poznat mnohem rychleji než u žen, protože pokud o sebe žena pečovala i dříve, půjde to odhalit jen velmi těžko. Je ale pravda, že pokud má žena nějakého milence, může bývat častěji smutná a častěji brečet, protože jí to bude všechno líto, že to muselo dopadnout tak, jak to dopadlo. Podvádět by se rozhodně nemělo, ale bohužel jsou lidé, kteří kdyby mohli, mají na každý den někoho jiného.

muž se ženou

Člověk, který podvádí, by si to měl v hlavě velmi rychle srovnat, protože to za to opravdu nestojí. Pokud chcete mít rodinu, která bude fungovat a nestane se, že dané dítě bude muset vyrůstat ve střídavé péči, skutečně byste neměli podvádět. Dané dítě může do budoucna něco takového velice ovlivnit a může to ovlivnit zejména budoucí vztahy daného dítěte. Věřte, že děti, kterým během života chyběl jeden z rodičů, nebo bylo dané dítě ve střídavé péči, má úplně jiný pohled na vztah, než dítě, které je z úplné rodiny, kde vše fungovalo tak, jak mělo.

Rakovina prsu – i u můžu?

I muži mohou onemocnět rakovinou prsu, ale protože se toto onemocnění považuje za výhradně ženské, bývá onemocnění u mužského jedince často odhalováno později. Je třeba samozřejmě říci, že karcinom prsu u muže je poměrně ojedinělou diagnózou – poměr výskytu u žen a mužů je asi 100:1, to ovšem neznamená, že se nemoc nemůže objevit i u vás či vašich blízkých.
Jak tedy poznat, že mám rakovinu prsu?
Příznakem, který se objevuje u nejvyššího počtu nemocných je nebolestivá bulka v prsu. Bulka je nepohyblivá a má nepravidelný, nerovný tvar. Dále dochází velmi často k deformaci bradavky, pacienty přivádí k lékaři také vřed.
růžová stuha
Je pochopitelně nutné si uvědomit, že každý bulka, kterou v prsu najdeme, nemusí znamenat zhoubný nádor – může se například jednat také o gynekomastii (muži se v prsu objeví mléčná žláza).
Jaká mohu učinit preventivní vyšetření?
Ženy to v tomto mají jednodušší. Z letáků, plakátů a magazínu na ně křičí titulky, aby si každý měsíc samy vyšetřovaly prsa, a navíc je od čtyřiceti pěti let zaveden plošný screening neboli mamograf. Vzhledem k tomu, že rakovina prsu u mužů má nižší incidenci, tato plošná vyšetření se neprovádí.
Včasná diagnostika je ale naprosto klíčová.
Takže, pánové, ani vy neváhejte se samovyšetřením. Naprostou samozřejmostí by to mělo být pro ty muže, kteří už v rodině toto onemocnění mají.
Kdo je vystaven riziku?
Jak už jsme psali, rakovina prsu se častěji vyskytuje u mužů tam, kde už se před tím v rodině objevila.
Dalšími faktory jsou potom jevy jako pozdní puberta či užívání hormonu estrogen. Klasickým faktorem, který je klíčový i u většiny dalších typů rakovin, je životní styl – alkohol, kouření, nedostatek pohybu a spánku.
 stetoskop na zprávě
Rakovina prsu je velmi zákeřné onemocnění a fakt, že se vyskytuje hlavně u ženského pohlaví by neměl být důvod k vaší ignoraci toho, že se objevuje i u mužů.