Muži a rozvody

Pokud jste právě prodělali rozvod, ať už jste byli jakákoliv strana sporu, tak jistě víte, že se nejedná o nic příjemného. Nelze říci, že muži či ženy rozvod schválně hrotí, nelze takto marginalizovat. Ovšem co můžeme s jistotou říci, tak že muži jsou, co se týče dětí a majetkových poměrů, často ti, kteří drží otěže. Dejme tomu, že se chce nechat rozvést žena, která byla 9 let na mateřské. Taková žena je dávno z oboru, bez praxe a ještě k tomu s finanční závislostí na partnerovi. Pokud se chce nechat rozvést a vzala si hloupého muže, který nejde pro facku daleko, tak musí počítat nutně s tím, že jen tak poklidný rozvod to tedy určitě nebude. Nejhorší na tom všem je to, že někdy se holt musí člověk pořádně zapřít a vydržet to.
ukončení manželství

Domácí násilí

Muži jsou často ti, kteří iniciují domácí násilí, přeci jen je značná většina mužů daleko silnějších než jejich protějšky a žena se tak stává docela lehkým terčem. Ale ani ženy nejsou z hledáčku pryč, protože často i zlé manželky dokážou pěkně zavařit chlapovi, ať už je to fackami nebo vydíráním. Je ovšem statisticky dokázáno, že ženy v průměru trpí daleko častějšími útoky než muži. Možná je to ale proto, že skutečně ohlášených případů domácího násilí na mužích je hrozně málo a valná většina zůstává někde potichu, prý ještě dalších 60 % čeká na objevení.
dítě mezi rodiči

Muži a děti

Mohli bychom si rozebírat tuto kapitolu donekonečna, napsat o tom několik knih a stejně by to bylo málo. Někteří tatínci jsou holt poněkud vztahovačnější než některé matky. Na tom sice není nic špatného, pokud vše ostatní v rodině hraje a harmonizuje, ovšem při rozvodu se takoví ideální papas mění v pěkné bestie. Udělají cokoliv, ať už je to vyhrožování SMS zprávami, psaní výhrůžných emailů, únosy dětí, manipulace s dětmi. Opět nemůžeme ale pouze říkat, že jsou takoví jenom muži. Možná je to i fifty-fifty. Každopádně jakmile se do sporu zatáhnou děti, je zle, protože se na sto procent začnou zneužívat pro mstu mezi partnery. Na děti se samozřejmě myslí, až když je pozdě. To ovšem už nikoho nezajímá.