Co to povídá?


Ono se to milým malým i větším ratolestem povídá, když se angličtinu učí už od školky. To si s tím pak umí pohrát. Navíc jsou všichni mistři zkratky. Šup, šup, rychle vyřídit slovo mluvené, natož psané. Emaily a esemesky, to je teprve síla! Srozumitelně a v rodném jazyce je to přece tak zdlouhavé a otravné! A mnozí rodiče a prarodiče jen koukají, co to vlastně říká, když už s nimi mladý pán či slečna mluví. Pojďme si tedy připomenout, co některé nejčastěji používané zkratky vlastně znamenají. Možná vám to komunikaci s mladými trochu usnadní. A možná je znalostí „zkratek“ překvapíte a nebudete za takového „fosila“.
zahleděná dívka 

Co to tedy znamená?

OMG– „Oh My God“, tedy Óh, můj bóže. Přidává se k tomu otočení oček v sloup. Takové nějaké povzdechnutí nad tím, jak jste nemožní. To by ještě šlo. Ale zpozorněte, když zaslechnete WTF – to už je větší „kalibr“, znamená „What The Fuck“. Milosrdně přeloženo „Co to sakra je?“ Jak pestře se dá do češtiny přeložit známé slovíčko „Fuck“ tuší i ti, co anglicky neumí, ale sledují občas „akčňáky“. Výše uvedené zkratky můžete vkusně začlenit     do vašeho monologu nad miláčkovým prospěchem. To bude zírat!
BTW– „By The Way“. Nic znepokojujícího. Znamená jen „mimochodem“. Jakousi českou mutací je MMCH.
LOL– „Lot Of Laugh“. Používá se především v psaném formátu. Znamená to, že vás něco pobavilo. Dá se ještě přidat a jaksi „vystupňovat“ na ROFL, což je „Rolling On the Floor Laughing“, něco jako „smíchy se válím po zemi“. Když použije ASAP – „As Soon As Possible“, tak to co po vás chce, chce rychle. Prostě „hned jak to půjde“! Pozor, když vám na vaši dlouhou zprávu plnou poučování odepíší TLDR – „Too Long Didn´t Read“, takže „příliš dlouhé, nečteno“! Nepoučí se, neb to pravděpodobně ani neotevřeli.
 komunikace přes smartphone
Tak co, jste trochu poučeni a usnadní to malinko náročnou komunikaci hlavně s těmi dospívajícími?
Snažte se. Problém se zkratkami mají často i „rodilí“ angličtináři. Jako jedna paní,známá z internetu, která prý proslula použitím LOL.Domnívajíc se, že to znamená „Lots Of Love“ („hodně lásky“), používala tuto zkratku při rozesílání soustrastných SMS zpráv pozůstalým! No špatný, no.

V PŘÍRODĚ SI PROČISTÍME HLAVU NEJLÉPE


Pro milovníka přírodních krás je pobyt v lese, na louce, či na kopci s připraveným fotoaparátem, ten nejlepší způsob zábavy. Nejde o to tam být sám a potichu čekat na příležitost, ale o umění vnímat i ten nejmenší detail, který stojí za zachycení.
ježek v trávě
Představte si motýla, jak svým plavným způsobem usedá na rozkvetlý bodlák. Pohotový fotograf má snímek jak z časopisu.
Samozřejmě, pokaždé se nepodaří zachytit přírodu nerozmazaně. Ale o tom to je. Člověk se naučí koncentrovat a zároveň odpočívá.
Zachytit včelu ve chvíli, kdy si do rozkvetlé jabloně přišla pro pyl, je nejkrásnější snímek.
listnatá větvička
Procházka ale nemusí být jen o fotografování přírody. Můžete si s sebou vzít někoho, kdo rád zapózuje ve vysoké trávě, u voňavého složeného dřeva, či u rozkvetlého keře. Nabízí se nepřeberné množství možností.
Já vím, někdo namítne, že přírody je čím dál tím méně. Ano, je to pravda, proto musíme chránit to, co nám z ní zbývá a užívat si ji plnými doušky.
Často se stává, že se vydáme na výlet někam, kam to máme dál, protože se už nechceme procházet jen po notoricky známých místech a zjistíme, že stejný nápad mělo víc lidí.
Bohužel tomu nezabráníme.
Můžeme ale toho využít k focení nevšedních snímků, jako je zachycení náhodného kolemjdoucího, běhající rozradostněné děti, čmuchajícího psa, který je samozřejmě na vodítku a možná se nám podaří “cvaknout“ srnu vykukující mezi stromy.
Není ale nutné brát si pokaždé fotoaparát nebo mít po ruce mobil.
Pobyt venku si můžeme užívat i jen tak. Například se zastavíme, zhluboka se nadechneme a pomalu vydechneme. V tu chvíli máme pocit, jako kdyby námi celá příroda prostoupila.
Pomalým krokem se vydáváme po cestičce a vnímáme každý strom, každou květinu, nasloucháme zpěvu ptáků a ani si neuvědomujeme, jak moc dobře nám je.
foto mouchy
BRRR, kolem nás se proplazila užovka.
Také ji nemáte rádi?  Pravda, její fotku bych si se zalíbením také neprohlížela, ale ona je užitečná. I když se nám nelíbí. Její potravou jsou ještěrky, hmyz, obojživelníci a ryby.
Hop!Skočil luční koník. Většinou žije v keřích a na stromech.
Jako děti jsme se je snažily chytat do dlaní a smály jsme se, jak nás lechtaly jejich nožičky a tykadla.
Dnes je skoro vzácnost na ně narazit. Ale při troše štěstí…
Vůbec není nutné, abychom vyráželi ven jen za slunného počasí. Sice liják není to pravé ořechové, ale když je pod mrakem, vnímáme ztichlé okolí čekající na déšť.
I v zimě, kdy zem pokrývá sníh, je procházka tím nejlepším.
Všude je ticho, v lese můžeme vidět stopy zvířat, sníh krásně křupe pod nohama, zimou nám červenají nosy a my se po dvouhodinovém procházení můžeme začít těšit třeba na bábovku čekající na náš návrat.
Když za sebou zavíráme dveře našeho domova po takovém výletě, není možné, abychom byli vyčerpaní. Ano, nohy nás bolí, ale hlava říká:´klidně můžeš zase jet naplno, protože jsem se krásně pročistila´.

Game of Thrones – seriál, či posedlost?


I já jsem zprvu byla skeptická. Co na tom všichni mají? Seriál, no a co? Proč o něm všichni mluví? Proč si kupují trička, nechávají si vytetovat jméno Daenerys a jakýsi trůn z mečů? Nedalo mi to, a jednoho zimního večera jsem se odhodlala pustit si první díl tolik oblíbeného seriálu. A nepřestala jsem se dívat až do tří hodin do rána… Skutečně! Tento seriál je jako balíček chipsů. Když jej otevřete, a okusíte jen jeden kousek, nikdy nezůstane u něj. Musíte pokračovat dál a dál, dokud si nespíláte a neptáte se sami sebe: Proč to dělám? Seriál plný magie, lásky, intrik a válčení znepřátelených rodů uchvacuje muže i ženy, mladé i vyzrálé, studenty i otce a matky.

fantasy literatura
O čem to vlastně je?

Hra o trůny, originálním názvem Game of Thrones, je fantasy seriál, který vznikl v roce 2011 podle knižní předlohy George R. R. Martina.
Kontinent je rozdělen se Sedm království Západozemí, jehož vládce vlastní Železný trůn. Úplný sever je ohraničen Zdí, kde bratři Noční hlídky chrání zbytek známého světa před temnotou. Avšak celé Západozemí je sužováno neustálým válčením, pletichařením a touhou po moci. Boj o Železný trůn vypukl. Zima, která mnohdy trvá desítky let, se blíží. Který z mocných rodů usedne na Železný trůn? Ubrání se lid před temnotou číhající za Zdí? Jsou pověsti o dracích skutečné a mají se nepřátelé obávat jejich smrtícího ohnivého dechu?

cesta v Game of Thrones
Proč se tedy na seriál podívat?

Zeptala jsem se na názor několika lidí, ať mi pár slovy řeknou, proč se na seriál dívají, čím je už 7 řad láká.
Jakub (24 let):  Super pohlcující příběh, perfektní obsazení, nepředvídatelnost a neočekávané zvraty, a jinak plnohodnotné, nijak necenzurované vraždící a erotické scény.
rytíř po boji
Nikola (22 let): Game of Thrones je mimořádná hlavně díky svému rozsahu, kterým značně přesahuje hranice klasických televizních řad… Je to v podstatě výpravný epos. Děj je nasáklý událostmi, zvraty, okolnostmi, příběhy postav, místy a časy, že i těch deset hodin jedné série člověku doslova uteče před očima a nechá ho vstřebávat, čeho byl svědkem, ještě nějakou chvíli potom.
Tereza (22 let): Seriál plný sexu, alkoholu, nečekaných zvratů a intrik. Ale nejvíce se mi líbí to prostředí fantasy, jako jsou bílí chodci a draci. Game of Thrones je prostě životní styl. Herecké výkony jsou jednoduše super. U tohoto seriálu se člověk ani na chvíli nenudí.

Skákáním k lepší kondici


Máte na zahradě trampolínu? Dříve bylo toto zařízení pouze tělocvičným náčiním. Dnes se trampolíny stále častěji objevují na zahradách rodinných domků a slouží jako zábava pro děti. Ve sportu jsou trampolíny využívány pro trénování skoků do vody. Skoky na trampolíně jsou dokonce i jedním z odvětví sportovní gymnastiky. A od roku 2000 se řadí i mezi olympijské sporty. Skákáním na trampolíně se zpevňují svaly a napomáhá se rovnováze. Proto je tato zábava pro děti určitě prospěšná.
trampolína na zahradě

Trampolína pro piloty

Ačkoliv historie tohoto tělocvičného a zábavného náčiní je velice stará, výroba takových trampolín, které známe dnes, má krátkou historii.
o   První trampolíny používali Inuité (Eskymáci), kteří je zhotovovali z mroží kůže.
o   Ve středověku se místo nich používala pružná prkna, která pomáhala různým akrobatům v jejich umění přemetů.
Tu první, která už byla té současné podobná, sestrojil francouzský akrobat du Trampoline. Jak už je z jeho jména patrné, zabýval se akrobacií. Pod vysoké hrazdy se umísťovaly záchranné sítě, a právě v nich našel tento akrobat inspiraci. Patent na trampolínu ale získali svým výrobkem až pánové George Nissen a Larry Griswold. Bylo to kolem roku 1936. Trampolínu zhotovili z pevné tkaniny, kterou napnuli do rámu pružným lanem. Zřejmě ji dovedl Nissen patřičně využít. Po nějakém čase se totiž stal mistrem Spojených států ve skocích do vody. Během druhé světové války se trampolína využívala při výcviku pilotů.
V současnosti si můžete pořídit trampolínu v různých variantách.
–         kruh
–         ovál
–         obdélník
–         osmihran
salto na trampolíně
A také můžete svým dětem pořídit trampolínu, která je bezpečnější. Má kolem sebe ochrannou síť. Pro skákací plochu se používají polypropylénová vlákna, která jsou šetrná k lidské pokožce. Některé trampolíny mají pro větší komfort a bezpečí rukojeť pro přidržení při skákání.

Úspěch máte napsaný v dlani


Máte rádi tajemno a láká Vás pohled do budoucna? Tak to už jste možná vyzkoušeli čtení z ruky. Pro někoho je to pouhou zábavou, kterou berou s rezervou, ale někdo má v tyto předpovědi velkou důvěru. Čtení z ruky je jedním ze způsobů, jak nahlédnout za oponu života. Určitě všichni víme, že na ruce je čára života, čára srdce a čára osudu. A právě čára osudu je ze všech nejtajemnější. Prý se objevuje až kolem čtyřiceti let, a ne každému se skutečně objeví. A ještě jednu výjimečnost v sobě čára osudu skrývá. Pokud se Vám objeví před zmíněnými čtyřicátými narozeninami, tak budete asi mimořádná osobnost.
dlaň muže

Co Vás čeká a nemine

Pustíme se tedy do hledání. Čára osudu začíná v dolní části dlaně a postupuje nahoru k prostředníčku. Máte ji hned na počátku přerušenou? Tak to jste asi neměli právě nejšťastnější dětství. Pokud je přerušena až ve své polovině, čekejte zásadní životní změnu. Může to být odchod od rodiny nebo přesídlení do zahraničí. Je-li tam těch přerušení více, očekávejte starosti. A teď se podívejte pozorně. Jestliže Vaši čáru osudu doprovázejí drobné souběžné čáry, tak se nemusíte bát. Na své starosti nebudete sami a přátelé Vám s nimi pomohou. Ideální stav je, pokud se Vaše čára osudu začne v některých místech rozvětvovat tím správným směrem.
·        Stoupají větvičky vzhůru?
–         Úspěch Vás dozajista nemine.
–         Čím větší větvení, tím delší bude červený koberec, po kterém budete kráčet.
·        Větvičky, které putují směrem dolů, stáhnou i Vás do nepříjemností a neúspěchů.
dlaň nad pískem
Bylo by zajímavé zjistit, jestli máme opravdu svůj osud zapsán v dlani. Pokud by tomu tak bylo, tak by si mohl člověk „s nepříznivými dlaněmi“ říci, že se vlastně ani snažit nemusí. Jeho neúspěch už je mu dán. Ale musím opět připomenout, že se tato čára objevuje až v polovině života svého nositele. Tudíž si vlastně svou životní cestu určujeme sami a pak si to jen zapíšeme do dlaně.

S námi na dovolenou bez starostí

Neradi na dovolenou jezdíte vlastním automobilem? Moc dobře víme, jak se cítíte a proč nechcete volit tuto variantu. Nehledě na to, že je složitější, náročnější a často ještě o hodně dražší, jsou zde ještě jiné starosti, které jsou s tímto spojené a které vyvstanou, jakmile se pro tuto variantu rozhodnete.

§ Automobil má sice své klady, za které jsme rádi, ale předchází mu spousta povinnosti a také starostí, které je třeba splnit, že vlastně odjedete na dovolenou, nebo než se vypravíte na cesty. Pokaždé je totiž nezbytné zařídit prohlídku vozu, abyste si byli jistí, že tak náročnou a dlouhou cestu může vaše vozidlo absolvovat zcela v pořádku. Pak nemusíte mít starosti a můžete zařizovat ostatní věci, jakými jsou vybavení, protože v každém státě po vás mohou chtít něco trochu jiného a tak je nezbytné projet veškeré předpisy a podívat se na povinnou výbavu, kterou musíte ve svém vozidle po právu mít. Dále obstaráte nějaké dálniční známky a musíte si zvolit plánování. Nehledě na to, že řidič musí celou cestu dávat opravdu dobrý pozor a jede se několik hodin, takže to není radno podceňovat!

Vyberte si vhodně variantu

1. S námi se na dovolenou nemusíte takto vůbec připravovat. Stačí si zarezervovat svůj lístek v našem autobuse a máte zařízenou velice pohodlnou a příjemnou cestu tam i zpět a to za ty nejlepší ceny!
2. Naše autobusy skýtají největší pohodlí, které vám můžeme zařídit, jsou luxusní a moderní. Mají připojení k USB nabíječkám, mapování pomocí satelitu, takže budete ihned například pomocí mobilní aplikace, kterou si můžete stáhnout do svých chytrých telefonů, ihned vědět, kde se nacházíme, takže můžete všechno mapovat. Zajisté v určitých místech také najdete internetové připojení a výjimkou není ani občerstvení nebo LCD monitor na sledování filmů. Samozřejmostí je vybavení našich vozidel klimatizací, abyste se vždy cítili pohodlně a příjemně.


Hry zdarma

Nevím, zda se někdo někdy pokusil spočítat kolik je společností, které na trh hry přinášejí. Bylo by to asi vysoké číslo. A pokud je hra pořádná, profesionální, většinou nestojí dvacet pět korun, ale řádově i tisícovky. No bodejť by ne, když na ní pracuje spousta lidí spoustu dní, nebo i let. Ale nejsme tu od toho, abychom to posuzovali.
kluk u online her
Některé firmy občas sem tam vypustí do éteru pro vášnivé hráče takzvané demoverze. V podstatě jde o ukázku chystané, či vydané hry. Hráč si demo nainstaluje a spustí. Je to vždy nějaký náhodně zvolený level, a pomocí tohoto dema se také dá zjistit, zda hra bude fungovat nebo se sekat. Popřípadě hráč zjistí, že mu nejde vůbec. Tyhle dema jsou kratičké, ale mohou nalákat ke koupi celé hry. Ty už zadarmo nejsou. Nebo ano?
Ano. Jsou. Většinou nějaké starší. Ale ani to nemusí být pravidlem. Nedávno nabídla firma Ubisoft hru zcela zdarma a to hru „Steep“. Nejde o žádnou stupidní střílečku, ale radovánky na sněhu, v nichž bojujete s časem nebo s body. Účel hry je jednoduchý. Vyhrát. Za tuto hru zaplatíte jen registrací na Uplay.
Ne, jen Ubisoft nabízí hry zadarmo. Jako další je Epic Games Store a nabízí zábavu jménem „Stories Untold“. Je to takový kříženec adventury s textovkou, a je určen všem, tedy i dětem.
Firma GOG, která pořádá každoroční výprodej za deset procent původní ceny také přidává hru zadarmo. Letos je to logická hříčka s názvem „Obduction“. Jde o takový pokus napodobit útěkové hry. Prostě vtip je v tom, že musíte utéci mimozemšťanům. Takže váš úkol je přijít na to, jak použít ten který předmět a na co.
pákový ovladač
Nu a na závěr žánr nejoblíbenější, dobrodružství z vlastního pohledu. Borci ze studia Uppercut Games (odtrženci od Bioshocku) dávají k dispozici zdarma svou první hru „City of Brass“. Ocitnete se někde v Orientu a zde už prožíváte boje, padáte do pastí, a tak dále. Však to znáte.
Stahujte a hrajte s úsměvem, já přeji příjemnou zábavu.
 

Vyberte to pravé

Hledáte odreagování, díky kterému zapomenete na svoje starosti? Rádi byste trávili nějaké společné chvíle se svými blízkými? V tom případě si buďte jistí tím, že si přijdete na své a nebudete litovat, pokud zkusíte hru, která Vám toho může hodně nabídnout, o tom nepochybujte. Stačí jenom využít možností, které tu pro Vás jsou, a rozhodně nebudete muset ničeho litovat, tím si buďte jistí.
složené puzzle.jpg
Escape room je hra, kterou si užijete na maximum, navíc si pořádně procvičíte mozkové závity. Jaká jsou její pravidla? Skupina hráčů je zavřena do místnosti, ze které se snaží najít cestu ven. Pro to, aby bylo možné najít cestu ven, je nutné řešit různé hádanky a hlavolamy, díky kterým se člověk postupně dopracuje k tomu správnému klíči, o tom nepochybujte. Uvidíte, že Vás něco takového bude doopravdy bavit a užijete si velké množství zábavy, a to nejen Vy, ale také Vaši blízcí, na to se můžete spolehnout.

Užijte si velké množství zábavy

Neváhejte tedy a využijte toho, co tu pro Vás je, jistota je taková, že si přijdete na své a budete spokojeni, protože poznáte něco nového a nepoznaného. Vyzkoušíte si spolupráci s ostatními a budete se snažit o to, abyste cestu ven našli tak rychle, jak to jenom bude možné, uvidíte, že se Vám zajisté podaří stanovit opravdu rychlý čas.
magická kostka.jpg
Jestli si tedy chcete užít takovou zábavu a rádi byste zapomněli na svoje starosti, tak se na nás obraťte a využijte toho, co Vám můžeme nabídnout, jistota je taková, že nebudete muset litovat a zaručeně si přijdete na své, o tom nepochybujte. Uvidíte, že si užijete velké množství zábavy a na takový zážitek budete dlouhou dobu v dobrém vzpomínat. Nám totiž velice záleží na tom, aby se u nás návštěvníci cítili příjemně a chvíle u nás strávené si užili na maximum. Ani ve Vašem případě tomu nebude jinak, proto toho kdykoliv využijte.

Než přijmete práci, najděte si informace


Pokud už jste někdy hledali práci na internetu, možná máte s některými „zaměstnavateli“ nedobrou zkušenost. Mohu vás ujistit, že zdaleka nejste sami.

§ Je mnoho lidí, kteří byli ve finanční nouzi, a tak se snažili najít nějaký zajímavý přivýdělek.
§ Jejich situace ale využili nepoctivci, kteří se rozhodli na těchto lidech vydělávat peníze.

něžná ozdoba

Problém je v tom, že tito podvodníci dělají špatné jméno i lidem, kteří to myslí opravdu dobře a skutečně práci a přivýdělek nabízejí.Ti, kteří do této problematiky tak trochu vidí, doporučují spíše přijmout práci na počítači. Do té se totiž nic neinvestuje, a tak po vás nemůže ani potencionální zaměstnavatel nic chtít. A pokud přeci nějaký ten vklad požaduje, je to podezřelé.

Nenechte ruce zahálet

Co ale dělat v případě, pokud nejsme v práci na počítači příliš zběhlí a spíše bychom uvítali nějakou rukodělnou činnost? To už je těžší. Nabídek je velká spousta, ale mnoho z nich jsou vyloženě podvody.

o Je asi dobré si na internetu najít zkušenosti ostatních zájemců o práci.
o I tam je ale potřeba být obezřetným.
o V dnešní době jsou lidé, kteří (kdo ví proč) na internetu uveřejňují negativní zkušenosti, které nikdy nezakusili.

– Zřejmě se tím dobře baví.
Firmy, které nabízejí manuální práci a mají pozitivní ohlasy, nabízejí většinou výrobu nebo kompletaci dekorativních předmětů. Téměř všichni, kdož podobnou práci vyzkoušeli, mají jednu společnou zkušenost.

korálková vajíčka

§ Nikomu to zprvu nešlo dokonale a nějaká práce se jim vrátila na přepracování.
§ Časem se ale zdokonalili a nad svými nepovedenými začátky se mohou už jen pousmát.
§ Přeci nikdo učený z nebe nespadl.

Za nějakou dobu se může stát tento přivýdělek i zajímavým koníčkem, který vám zpestří dlouhé zimní večery nebo letní posezení pod pergolou.

Ten pravý doplněk pro vaši zahradu

Už od prvních teplejších jarních dní, nás to táhne ven za zahradu. A to nejen za prací, ale i za příjemnými chvílemi odpočinku. Aby se vám chvíle, kdy pracujete i chvíle kdy odpočíváte, trávily na zahradě příjemněji, je zde široká nabídka https://eshop.techneco.eu/Venkovni-solarni-sprchy-na-zahradu. Jistě vám nemusíme popisovat, jak moc se vám bude líbit, až si stoupnete v plavkách pod příjemně teplý proud vody. Mít takovou možnost venkovního osvěžení je velkou výhodou nejen u rodinných domků, ale i u chat a zahrad.
Opalování venku je příjemnou relaxací, ale pouze pokud se můžete čas od času osvěžit a ochladit. Že vám pro takový účel postačí zahradní hadice? Určitě ne! Nepříjemný studený proud vody snesete nejvýše ke kolenům a dále už namočení vůbec nezkoušíte. Solární sprcha bude pro vás ideálním společníkem, protože vám umožní nastavit si požadovanou teplotu přesně tak, aby vám bylo příjemně. A za teplou vodu na vaší zahradě nebudete vůbec nic platit. Sluníčko vám vodu ohřeje úplně zadarmo!

Nepostradatelný pomocník k zahradnímu bazénu

Baví vás koupání na vaší zahradě? Určitě ano. A baví vás neustálá nutnost čištění a lovení všech nečistot? Tady bude znít odpověď, určitě ne. Bohužel si převážnou většinu nečistot přineseme do nádrže sami na svém těle. Jedinou pomocí, jak tomuto jevu zabránit, je pravidelně se sprchovat před každým vstupem do bazénu. Pro tyto účely jsou výborné solární sprchy, které si každý rok získávají více příznivců. Seženete je za velmi výhodnou cenu a s jejich pomocí získáte teplou vodu, za kterou nebudete muset zaplatit!

Snižte množství nečistot ve vašem bazénu pravidelným sprchováním. Používání solární sprchy vás bude bavit i ve dnech, kdy vás teplota vody v bazénu ke koupání lákat nebude.

V tento den vás sprcha nezklame!
Vyberte si co nejdříve, léto se blíží!girl