Hry zdarma

Nevím, zda se někdo někdy pokusil spočítat kolik je společností, které na trh hry přinášejí. Bylo by to asi vysoké číslo. A pokud je hra pořádná, profesionální, většinou nestojí dvacet pět korun, ale řádově i tisícovky. No bodejť by ne, když na ní pracuje spousta lidí spoustu dní, nebo i let. Ale nejsme tu od toho, abychom to posuzovali.
kluk u online her
Některé firmy občas sem tam vypustí do éteru pro vášnivé hráče takzvané demoverze. V podstatě jde o ukázku chystané, či vydané hry. Hráč si demo nainstaluje a spustí. Je to vždy nějaký náhodně zvolený level, a pomocí tohoto dema se také dá zjistit, zda hra bude fungovat nebo se sekat. Popřípadě hráč zjistí, že mu nejde vůbec. Tyhle dema jsou kratičké, ale mohou nalákat ke koupi celé hry. Ty už zadarmo nejsou. Nebo ano?
Ano. Jsou. Většinou nějaké starší. Ale ani to nemusí být pravidlem. Nedávno nabídla firma Ubisoft hru zcela zdarma a to hru „Steep“. Nejde o žádnou stupidní střílečku, ale radovánky na sněhu, v nichž bojujete s časem nebo s body. Účel hry je jednoduchý. Vyhrát. Za tuto hru zaplatíte jen registrací na Uplay.
Ne, jen Ubisoft nabízí hry zadarmo. Jako další je Epic Games Store a nabízí zábavu jménem „Stories Untold“. Je to takový kříženec adventury s textovkou, a je určen všem, tedy i dětem.
Firma GOG, která pořádá každoroční výprodej za deset procent původní ceny také přidává hru zadarmo. Letos je to logická hříčka s názvem „Obduction“. Jde o takový pokus napodobit útěkové hry. Prostě vtip je v tom, že musíte utéci mimozemšťanům. Takže váš úkol je přijít na to, jak použít ten který předmět a na co.
pákový ovladač
Nu a na závěr žánr nejoblíbenější, dobrodružství z vlastního pohledu. Borci ze studia Uppercut Games (odtrženci od Bioshocku) dávají k dispozici zdarma svou první hru „City of Brass“. Ocitnete se někde v Orientu a zde už prožíváte boje, padáte do pastí, a tak dále. Však to znáte.
Stahujte a hrajte s úsměvem, já přeji příjemnou zábavu.