Co to povídá?


Ono se to milým malým i větším ratolestem povídá, když se angličtinu učí už od školky. To si s tím pak umí pohrát. Navíc jsou všichni mistři zkratky. Šup, šup, rychle vyřídit slovo mluvené, natož psané. Emaily a esemesky, to je teprve síla! Srozumitelně a v rodném jazyce je to přece tak zdlouhavé a otravné! A mnozí rodiče a prarodiče jen koukají, co to vlastně říká, když už s nimi mladý pán či slečna mluví. Pojďme si tedy připomenout, co některé nejčastěji používané zkratky vlastně znamenají. Možná vám to komunikaci s mladými trochu usnadní. A možná je znalostí „zkratek“ překvapíte a nebudete za takového „fosila“.
zahleděná dívka 

Co to tedy znamená?

OMG– „Oh My God“, tedy Óh, můj bóže. Přidává se k tomu otočení oček v sloup. Takové nějaké povzdechnutí nad tím, jak jste nemožní. To by ještě šlo. Ale zpozorněte, když zaslechnete WTF – to už je větší „kalibr“, znamená „What The Fuck“. Milosrdně přeloženo „Co to sakra je?“ Jak pestře se dá do češtiny přeložit známé slovíčko „Fuck“ tuší i ti, co anglicky neumí, ale sledují občas „akčňáky“. Výše uvedené zkratky můžete vkusně začlenit     do vašeho monologu nad miláčkovým prospěchem. To bude zírat!
BTW– „By The Way“. Nic znepokojujícího. Znamená jen „mimochodem“. Jakousi českou mutací je MMCH.
LOL– „Lot Of Laugh“. Používá se především v psaném formátu. Znamená to, že vás něco pobavilo. Dá se ještě přidat a jaksi „vystupňovat“ na ROFL, což je „Rolling On the Floor Laughing“, něco jako „smíchy se válím po zemi“. Když použije ASAP – „As Soon As Possible“, tak to co po vás chce, chce rychle. Prostě „hned jak to půjde“! Pozor, když vám na vaši dlouhou zprávu plnou poučování odepíší TLDR – „Too Long Didn´t Read“, takže „příliš dlouhé, nečteno“! Nepoučí se, neb to pravděpodobně ani neotevřeli.
 komunikace přes smartphone
Tak co, jste trochu poučeni a usnadní to malinko náročnou komunikaci hlavně s těmi dospívajícími?
Snažte se. Problém se zkratkami mají často i „rodilí“ angličtináři. Jako jedna paní,známá z internetu, která prý proslula použitím LOL.Domnívajíc se, že to znamená „Lots Of Love“ („hodně lásky“), používala tuto zkratku při rozesílání soustrastných SMS zpráv pozůstalým! No špatný, no.