Game of Thrones – seriál, či posedlost?


I já jsem zprvu byla skeptická. Co na tom všichni mají? Seriál, no a co? Proč o něm všichni mluví? Proč si kupují trička, nechávají si vytetovat jméno Daenerys a jakýsi trůn z mečů? Nedalo mi to, a jednoho zimního večera jsem se odhodlala pustit si první díl tolik oblíbeného seriálu. A nepřestala jsem se dívat až do tří hodin do rána… Skutečně! Tento seriál je jako balíček chipsů. Když jej otevřete, a okusíte jen jeden kousek, nikdy nezůstane u něj. Musíte pokračovat dál a dál, dokud si nespíláte a neptáte se sami sebe: Proč to dělám? Seriál plný magie, lásky, intrik a válčení znepřátelených rodů uchvacuje muže i ženy, mladé i vyzrálé, studenty i otce a matky.

fantasy literatura
O čem to vlastně je?

Hra o trůny, originálním názvem Game of Thrones, je fantasy seriál, který vznikl v roce 2011 podle knižní předlohy George R. R. Martina.
Kontinent je rozdělen se Sedm království Západozemí, jehož vládce vlastní Železný trůn. Úplný sever je ohraničen Zdí, kde bratři Noční hlídky chrání zbytek známého světa před temnotou. Avšak celé Západozemí je sužováno neustálým válčením, pletichařením a touhou po moci. Boj o Železný trůn vypukl. Zima, která mnohdy trvá desítky let, se blíží. Který z mocných rodů usedne na Železný trůn? Ubrání se lid před temnotou číhající za Zdí? Jsou pověsti o dracích skutečné a mají se nepřátelé obávat jejich smrtícího ohnivého dechu?

cesta v Game of Thrones
Proč se tedy na seriál podívat?

Zeptala jsem se na názor několika lidí, ať mi pár slovy řeknou, proč se na seriál dívají, čím je už 7 řad láká.
Jakub (24 let):  Super pohlcující příběh, perfektní obsazení, nepředvídatelnost a neočekávané zvraty, a jinak plnohodnotné, nijak necenzurované vraždící a erotické scény.
rytíř po boji
Nikola (22 let): Game of Thrones je mimořádná hlavně díky svému rozsahu, kterým značně přesahuje hranice klasických televizních řad… Je to v podstatě výpravný epos. Děj je nasáklý událostmi, zvraty, okolnostmi, příběhy postav, místy a časy, že i těch deset hodin jedné série člověku doslova uteče před očima a nechá ho vstřebávat, čeho byl svědkem, ještě nějakou chvíli potom.
Tereza (22 let): Seriál plný sexu, alkoholu, nečekaných zvratů a intrik. Ale nejvíce se mi líbí to prostředí fantasy, jako jsou bílí chodci a draci. Game of Thrones je prostě životní styl. Herecké výkony jsou jednoduše super. U tohoto seriálu se člověk ani na chvíli nenudí.