K velké večerní patří jen a pouze psaníčko

Pakliže vyrážíte na ples, tak ani nemáte jinou volbu. Zkrátka to jediné, co k vaší velké plesové róbě bezvýhradně patří jako k sobě patří pravá a levá ruka, je malé dámské psaníčko . A to platí i v situaci, kdy se chystáte do opery anebo také všude jinde, kde je udaný dresscode jako „black tie“. Nicméně takové psaníčko najde užití i v jiných životních situacích od prvních tanečních až po firemní večírky.

krásná červená

Na dámském psaníčku je specifická především jeho velikost. Je opravdu drobné, takže si jej bereme tam, kde se nutně musíme obejít bez mnoha dalších věcí. Vejde se nám do něj stěží jen základní kosmetika na úpravu a korekci vizáže, neboť na slavnostní společenské akce se ženy skutečně dlouho upravují a chtějí tam vypadat dokonale, dále do něj umístíme kapesník, zrcátko a mobil, a to je zhruba vše. A nic navíc, pro žádné další doplňky a pomůcky už v něm zkrátka nezbývá prostor.

pozvání na slavnost

A není divu, vždyť kdo by s sebou na ples nosil třeba deštník anebo doklady? Těžký náklad by nám bez toho pouze komplikoval chůzi a tanec ve slavnostní róbě. A navíc, při takových příležitostech má za ženu platit útratu její partner, takže ani peníze nemají v psaníčku své místo.

šampusky s mašlí

Nicméně důležité je, přestože jsou psaníčka malá, tak existují v nepřeberném množství barev a typů zpracování, přičemž není překvapením, že převažují slavnostní úpravy. Vybírat můžete ze zlatých či stříbrných variant až po černou klasiku, od zdobení perličkami či štrasy přes řasení až ke strohé jednoduchosti. A z tolika možností už si rozhodně musí vybrat naprosto každá žena, byť by byla sebe náročnější. Mnohem spíše se však stane, že si jich koupíme hned několik najednou, neboť se nebudeme moci rozhodnout, které je krásnější. A navíc, kdo by chtěl na druhý ples nosit to samé, co měl na tom prvním?