Sedací souprava a výběr materiálu

Sedací souprava má mnoho předností, upotřebitelnosti a je zkrátka neodmyslitelnou součástí každého bydlení. Na trhu je velmi pestrý výběr. Jak je to však s materiálem? Který je k dispozici a je vhodný právě pro vás?
sedačka v prázdné místnosti

Koženka

Výhodou tohoto materiálu je, že disponuje variabilní povrchovou úpravou, tj. buď dezénem, lakováním nebo různými vzory a barvami. Koženková sedací souprava je za dostupnou cenu. Avšak nevýhodou je praskání materiálu, tj. nelze očekávat delší životnost. V rámci údržby a péče je nenáročná, postačí jen otřít navlhčeným hadříkem. V případě znečištění je ideální použití mýdlového roztoku.
design restaurace
Eko kůže

Je pro mnohé stále novějším materiálem. Eko kůže je složena ze dvou vrstev. Mnohdy bývá zaměňována za koženku. Mezi kladné stránky náleží, že tento materiál je ideální pro alergiky. Má odolnost vůči mechanickému poškození. Disponuje oboustrannou prodyšností. K dostání v pestré škále barev. Na první pohled ji nelze rozpoznat od kůže. I její pořizovací cena je přijatelnější, než je tomu v případě sedací soupravy z kůže. Avšak i eko kůže má své negativní stránky, jako je například propustnost, kratší životnost než u kůže. Péče je za pomoci jen setření vlhkým hadříkem a bez jakékoliv chemikálie. Rovněž je zapotřebí ze sedací soupravy vysavačem vysát veškerý prach a to zejména v záhybech. I tato umělá kůže potřebuje za určitý čas impregnovat.

Kůže

Náleží mezi nejkvalitnější materiál
Pro mnohé je symbolem kvality i luxusu. Kůže je přírodní materiál, který disponuje dlouhou životností.
kožený komplet
Látka

Předností je velmi rozsáhlý výběr na trhu. Pozitivní je, že kdykoli lze obměnit a potáhnout novou látkou vaši sedací soupravu. Péče o materiál, co se týče potahové látky, má vliv na prodloužení její životnosti. Adekvátní je čištění za pomoci měkké houbičky. Pozor! Potahové látky se nesmějí namáčet, pouze je na ně třeba nanést pěnu. Speciální pěnu je třeba zakoupit v rámci údržby o sedací soupravu. Poslední dobou je stále více populární materiál zvaný alcantara. Jedná se o zcela nejodolnější potahovou látku na sedací soupravu. Výhodou je odolnost vůči mechanickému poškození i životnost. Dále je velmi měkká, prodyšná a vzdušná. Stejně tak je na výběr rozsáhlá paleta barevného provedení.