Piercing


Piercing coby zboží zakoupitelné v mnoha různých kioscích, specializovaných prodejnách se šperky, přímo u svých výrobců nebo třeba v internetových e-shopech, představuje jednu z možností, jak „ozdobit“ své tělo a to doslova, nikoli pouze v podobě rádoby krášlení bez skutečného zásahu do organismu, jako je tomu například u většiny oblečení či užívaného make-upu.
 piercing v pupíku
Drobné i zásadní změny
Piercing by bylo možné dát do pomyslného rovnítka se slovem náušnice.
Ačkoli jej je možné užívat na rozlišných částech těla (nikoli pouze na ušních boltcích), z hlediska toho, že se jedná o alespoň částečně kruhovitou ozdobu vyráběnou z chirurgické oceli či jiného odolného materiálu, jejímž úkolem je zvýraznit určitou část těla jednice a poutat k ní pozornost (stejně jako z hlediska toho, že pro jeho „instalaci“ je nutné utvořit do kůže konkrétní osobu jehlou díru) se jedná skutečně o ozdobu náušnicového typu.

Taková náušnice může být nejrůznějších rozměrů od velmi drobné až po takovou, kterou by bylo možné aplikovat nikoli pouze na lidské tělo, ale například do tlamy přežvýkavců či jiných velkých zvířat. Změny na kůži a vzhledu těla člověka s piercingem se tak v závislosti na jeho aplikaci a užívání pohybují na škále velmi nenápadné (například při propíchnutí a provléknutí piercingu jazykem) až po očividné – takový piercing lze sledovat například na nose či obočí jedince, ale i v jiných jeho tělesných oblastech.
 extravagantní dívka
Piercingům však je nutné přiznat, že pokud svou velikostí nejsou zrovna přehnané a jejich výrobce jim věnuje dostatečnou péči a pozornost, mnohé z nich dokáží skutečně velmi mocně zapůsobit. Mají schopnost podtrhovat či dokonce i samostatně utvářet krásné aspekty na našem těle tak, jak to žádný jiný šperk nedokáže. Vzpomeňme například na umístění náušnice s třpytivými kamínky do oblasti pupíku.