Usedněte do ratanu


Považujete i vy obývací pokoj za nejdůležitější a nejhojněji využívanou místnost vašeho domova? Většina z nás by dozajista souhlasila. Jde o místo, kde trávíte jak čas s rodinou, tak s přáteli. Hostíte-li nějakou návštěvu, spolehlivě ji usadíte právě do obývacího pokoje. Rovněž zřejmě není nutné diskutovat o důležitosti a významu kvalitní a pohodlné sedací soupravy.


 deka na křesle.jpg


V dnešní době je již skutečně na výběr z mnoha variant, přičemž před koupí můžete zvážit:


 


·         TVAR – pohovky rohové, do tvaru písmene U


·         MATERIÁL – kůže, ekokůže, textilie, broušený semiš


·         VÝPLŇ


·         BAREVNÝ ODSTÍN


·         MOŽNOST ROZLOŽENÍ SOUPRAVY A ÚLOŽNÉHO PROSTORU a další.


 proutěný kus nábytku.jpg


Méně rozšířenou volbou bývají sedací soupravy zhotovené z přírodního materiálu, a to ratanu. I ty však zejména v posledních letech získávají na značné popularitě, přičemž se hodí nejen pro interiéry, dají se využívat i coby efektivní a stylové venkovní posezení.


 


Pohovky zhotovené z tohoto materiálu potěší především milovníky přírodního vzhledu. Problémem přitom není ani jeho kombinace s moderními tvary. Ratanové sedací soupravy působí coby celek velmi neutrálním dojmem, a proto spolehlivě zapadnou do každého obývacího pokoje, ať již vybaveného dle aktuálních trendů v oblasti bytového designu, či naopak místností lazených do stylu retra.


 


Velmi příznivá je i pořizovací cena a následná údržba, kdy je takovýto nábytek velmi snadno omyvatelný. Díky proutěné konstrukci je navíc i poměrně lehký, což oceníte zejména při jeho stěhování. Nelze opomenout ani obstojnou životnost. Ratanový nábytek bývá nejčastěji zhotoven z mahagonového dřeva, které působí vskutku luxusním dojmem.


 


Další možností jsou i soupravy zhotovené z umělého ratanu, jejich cena je pak pochopitelně ještě o něco nižší než u standardního materiálu. Ať se tedy rozhodnete jakkoliv, s ratanem rozhodně chybu neuděláte. Odlište svůj obývací pokoj a dopřejte si maximální pohodlí.