Tak to je pěkný škrábanec

Při užívání vozu se zkrátka nevyhneme škrábancům, oděrkám nebo i poškozenému laku díky odletujícím kamínkům. Všechno bohužel nejde opravit jednoduchým způsobem, a abychom předešli například korozi, tak se musí jednat rychle a poškozené místo opravit. Na druhou stranu i z estetického pohledu to moc pěkné není. Naštěstí jsou na trhu dostupné výrobky, které nám pomohou snadno lehčí poškození opravit, aniž by někdo něco zjistil.
provoz ve městě
Otázkou je jak je použít nebo jaký bude nejvhodnější. V první řadě je třeba zjistit, jakou hloubku poškození projevuje a to bude nejlepší, když v první řadě se pustíme do očisty našeho miláčka. Umytí vozu totiž usnadní nejen lokalizaci, ale zároveň se dá pěkně vyhodnotit i hloubka poškození laku. Samozřejmě, že před samotnou aplikací korektoru je lepší ještě místo odmastit, což by nám postačil technický benzín.
pes v autě

Jak na škrábanec

Je třeba v první řadě zjistit jeho hloubku. Pokud přejedeme zlehka nehtem a je to šrám, který je sotva patrný, tak bude dostatečně stačit brusná pasta nebo barevná leštěnka. Pokud ale zjistíme hlubší rýhu, musíme sáhnout po jiných přípravcích. Správná otázka ještě bude, zdali je poškozený pouze povrch nebo se rýha propadá až na kov nebo plast a je poškozený i základní lak. Zde bychom mohli použít , kdy sice aplikace bude vyžadovat nějakou zručnost, ale není to nic složitého. Tento prostředek není cenově náročný a hlavně poskytne skvělou ochranu.
lakování vozu

Další výrobky

Tak naštěstí nemusíme hned stříkat barvou celé auto, stačí se poradit o hloubce poškození a vybrat výrobek, který si s opravou hravě poradí. Na trhu si ještě můžeme vybrat barevnou tužku, korektor, barevnou pastu nebo při větším rozsahu si můžeme nechat, podle příslušné barvy automobilu, namíchat barvu, která bude ve spreji a dá se snadno na ošetřený povrch nastříkat a v konečné fázi přestříkat lakem. Nikdo nepozná, že byla nějaká oprava provedena.