S pronajatou dodávkou zvládnete vyklidit byt během pár hodin


Půjčovny dodávek Praha pujcovna-praha9.cz vám ochotně pronajmou vůz na cokoli. Pokud jej vrátíte nepoškozený a s plnou nádrží paliva, pak bude vše v pořádku a nebude nutné řešit pojistnou událost a proplácení škody. Jednou ze situací, pro něž se dodávky najímají, je vyklízení bytových či nebytových prostor. Dodržujte určité zásady, aby vše proběhlo hladce a hlavně rychle.

starý dům

Začněte sklepem – zpravidla ke každému bytu náleží sklep, někdy dokonce dvě sklepní kóje, a může se stát, že v tom zápalu a pracovním nasazení zkrátka zapomenete vyklidit i sklep, plný různých odložených a nepotřebných věcí. Museli byste kvůli tomu znovu pronajímat vůz a zbytečně by se to prodražilo.

nepořádek v domě

Vozidlo řádně zabezpečte uvnitř – ještě než budete ze sklepů vynášet zaprášené a znečištěné předměty, zajistěte vnitřní prostor dodávky, aby nedošlo k jeho poškození. Podlahu byste mohli vystlat papírovým kartonem z rozložených krabic a každý předmět, co se bude dotýkat stěn vozidla, rovněž obalte kartonem, bublinkovou fólií, starými hadry, matracemi atp. Mnohem větší pravděpodobnost poškození dodávky je poškrábání či promáčknutí interiéru, než nehoda v silničním provozu.

Nezapomínejte na ochranné pomůcky – v bytech pronajímaných nebo získaných jako dědictví po zemřelém člověku bývají ukrytá i různá nepříjemná překvapení, jako barvy, lepidla a ředidla, jedy na hlodavce či hubení hmyzu, bakteriemi kontaminované přikrývky, matrace, koberce, zbytky potravin, někdy dokonce drogy, kanystry s benzínem či lihem, staré zářivkové trubice atp. kromě zabezpečení vozidla před těmito látkami chraňte také sebe gumovými rukavicemi, respirátory a vhodným oděvem a obuví. Vyklízíte-li byty v létě, vsaďte raději na gumovky než na bosé nohy v sandálech. Nezapomínejte také na to, že nebezpečné předměty patří do zvláštních kontejnerů a ujistěte se ještě před vyklízením, ve kterém sběrném dvoře je bude možné odložit.