S novými rozvody k většímu výkonu

Výkon motocyklu může být ovlivněn opravdu nejrůznějšími způsoby. Některé stroje jsou náchylné na typ pneumatik, některým strojům zase vadí špatně nastavený sekundární převod. Pokud jde o rozvody, je nutné zmínit důležitost jejich pravidelné údržby. Ačkoliv není nutné tento prvek pravidelně měnit u všech strojů, měli byste věnovat zvýšenou pozornost jeho pravidelné kontrole. Právě při kontrole můžete jednoduše zjistit, zdali vše funguje tak, jak má, neboť je nutné něco opravit, popřípadě vyměnit.

řetež

Široký sortiment náhradních dílů

Ať už sedláte stroje japonské, evropské nebo jakékoliv jiné značky, určitě hledáte co nejdostupnější, ale zároveň co nejkvalitnější rozvodový řetěz. Může se zdát, že někteří výrobci vyrábí nekvalitní produkty, avšak opak je pravdou, o čemž se můžete sami přesvědčit. Některé výrobky jsou totiž označené jako O.E.M., což pro vás znamená jistotu spolehlivosti a kvality. Nemusíte proto mít obavu o to, že levnějším řetězem byste udělali chybu, nýbrž naopak.

Je důležité dbát na správnou montáž

Co však ovlivňuje životnost nového rozvodového řetězu, je jeho montáž. Stačí něco zanedbat něco udělat špatně, a rázem se vystavujete velkému riziku toho, že tento prvek nebude fungovat tak, jak jste si přáli. Proto se dvakrát rozmyslete, až budete znovu přemýšlet o tom, zdali to svěříte do péče specialistovi nebo to zkusíte udělat sami. někdy totiž svépomocné řešení nemusí být nejvhodnější, a tak přijde vhod investice do servisu.

motor

Odborná montáž je záruka spokojenosti

Ano, existují specialisté, kteří se tak jenom tváří, ale přitom neumí namontovat takřka nic. Většina mechaniků však má s tímto prvkem své zkušenosti, a proto můžete svěřit do péče jakýkoliv motocykl a jakýkoliv rozvodový řetěz. V každém případě mějte na paměti, že tento prvek ovlivňuje mnoho záležitostí:
Chod motoru
Spolehlivost
Vaše pocity při jízdě
Prodejní cenu motocyklu