Řeší to hypotékou

Pokud podnikateli nastanou krušné časy, není mu vůbec co závidět. Protože je na tom v podstatě ještě daleko hůř než ostatní smrtelníci. Musí se totiž stejně jako kdokoliv jiný postarat o sebe, ale zároveň navíc i o svůj podnik a všechny a vše, co s tímto souvisí. A to věru nemusí být nic snadného.

smlouvy a peníze

Nejednou takovému podnikateli nezbývá nic jiného, než si nechat pomoci od někoho jiného. Tedy půjčit si peníze, jimiž by mohl svou firmu a zákonitě i sebe spasit. Což se ale daleko snáze řekne, než udělá. Možná víte i z vlastní zkušenosti, proč.

Je totiž naprosto logické, že podnikatel, který se ocitl ve finančních nesnázích, není zrovna ideálním prototypem žadatele o půjčku. Má nízké příjmy a vesměs i nedobře vypadající daňové přiznání, může mít jiné dluhy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a další problémy. A to všechno ho činí pro bankovní úředníky a nejednoho dalšího hypotetického poskytovatele půjček nezajímavým, s někým takovým nikdo netouží riskovat.

A proto je častým úkazem, že se takový podnikatel vypraví do jedné banky, pak do banky druhé, třetí,… A odevšad odejde s nepořízenou. Nikde mu nepůjčí, protože je sporné, zda tento žadatel bude schopen půjčené finance vrátit.
evropské peníze

A podobný podnikatel tak může být vděčný, že existuje americká hypotéka bez dokládání příjmů. A to proto, že v jejím případě je riziko odmítnutí žadatele o poznání menší. Zde se toho totiž po nikom tolik nepožaduje, stačí tu splnit jen daleko méně povinností, aby někomu půjčili. V podstatě stačí jenom mít nemovitost, již by bylo možné dát nebankovní společnosti do zástavy, stačí mít takové příjmy, aby se z nich daly hradit splátky, a nic víc.

Kdo tato kritéria splňuje, může si jednoduše zažádat, podepsat smlouvu a než se naděje, bude mít peníze na účtu. Spasí jimi svoji firmu, a když je pak za optimálních podmínek splatí, bude po problémech.