Proč si nepůjčovat na těchto několik věcí a proč

1)      Vánoční dárky a dárky obecně

Můžeme jenom chtít udělat radost blízkým, rozveselit děti, případně si je spíš drahým dárkem koupit. Nebo máte velmi náročného partnera, který potřebuje drahé dárky. Pokud nemáte dostatečný příjem na to, abyste zajistili takové dárky z vlastních rezerv, je to pravděpodobně jeden z velkých signálů pro vás, abyste si na to určitě nepůjčovali. Věřte tomu nebo ne, ale pokud vás děti nebo blízcí mají rádi pouze tehdy, když jim kupujete drahé dárky, tak to zas takový super vztah nebude. A byť se celý večer budou smát, pak zase přijde nezájem. A jestli váš partner požaduje, abyste mu dávali drahé dárky? Raději jej opusťte, takový člověk by vás stejně neustále tahal ke dnu. Drahé dárky nejsou všechno, lidé, co vás mají skutečně rádi, budou vděční i za cukroví v krabičce.

 prasátko na peníze.jpg

2)      Dovolené

Pokud máte rádi luxusní dovolenou, tak zbystřete. Protože i když se jedná o luxusní dovolenou, můžete vyjet levně a bez starostí z toho, že nevíte, jak to vlastně všechno splatíte. Existuje spousta stránek, spousta tipů a triků, jak si naplno užít dovolenou a utratit naprosté minimum. První krok je určitě ten, že se vykašlete na nejrůznější agentury a kdo ví co. Všechno si pěkně zařídíte sami. Takovou dovolenou si poté vždycky více vychutnáte. A navíc cena takové dovolené je o několik tisíc, někdy i desítek tisíc, levnější. Chce to trochu času a kuráže. Minimálně se vám však zkrouhne cena o provizi cestovní kanceláři.
dolary z usa.jpg 

3)      Elektronika

Chcete si koupit mobilní telefon za 30 tisíc, byť nejste manažer nadnárodní firmy? K čemu je běžnému uživateli takový telefon? Nebo si chcete koupit co nejluxusnější televizi, byť by vám klidně stačila ta starší. Proto jste schopni se zadlužit. Co si budeme, dívat se dá i na televizi za pár tisíc. Pokud si někdo myslí, že musí mít stůj co stůj nejlepší televizi, aby mohl nerušeně sledovat nějaký český seriál, tak běda mu, ale dobře. Ale pokud NUTNĚ nepotřebujete nic tak zbytečně drahého, tak proč za to utrácet? To si raději vezměte půjčkuna nějakou cestu kolem světa.