Pozor na elektřinu

Člověk by si měl dávat pozor na leccos. Například i na elektřinu. A v případě této nejenom na to, že by mohla být zdraví i životu nebezpečná, ale i proto, že by mohla vážně uškodit i – peněžence. Té však logicky nikoliv nějakým tím výbojem, nýbrž tím, že její spotřeba roztáčí elektroměr a ten pak nejednou dokáže zatočit s rodinným rozpočtem kteréhokoliv odběratele, až se tomuto protáčí panenky.
elektrické dráty

A když tu hrozí toto nebezpečí, lze vám skutečně vřele doporučit: !

Nikdo vás k tomuto myšlení pochopitelně nutit nemůže, výrobci a distributoři by dokonce byli naopak rádi, kdybyste při používání spotřebičů nemysleli vůbec, kdybyste jich měli co nejvíce a nechávali je běžet nejlépe nepřetržitě. Protože na tom na rozdíl od nás prostých lidí vydělávají.

Ale každý soudný člověk už dávno ví, že elektrický proud není zadarmo, ba že je naopak stále dražší a dražší. A nechce-li tudíž jeden přijít na buben, nezbývá mu, než se nějakým způsobem omezovat ve snaze snížit náklady.

Jistě, šetřit se tu dá i tím, že člověk začne žít potmě a přístroje spotřebovávající proud zcela odpojí a nahradí nějakými alternativami, ale to není ono. Jenom si zkuste v dnešní době nahradit televizor maňáskovým divadlem, mixér měchačkou, elektrickou plotnu a varnou konvici kamny na dřevo či jiné levné palivo a počítač připojený k síti tlacháním se sousedkou z vedlejšího balkónu! Sotva se to setká s kladnou odezvou.

A tak je třeba šetřit jiným způsobem.

Třeba tím, že člověk začne používat energeticky nenáročná, přímo úsporná svítidla. Protože jakkoliv by se mohlo zdát, že nějaké ty žárovky zase až tak moc elektřiny nespotřebují, není to až tak docela pravda, vzhledem k tomu, kolik jich v takové domácnosti vesměs bývá a kolik hodin denně jsou v provozu. Člověk by tak nejednou žasnul, kdyby si propočítal, na kolik ho vyšel provoz neúsporných svítidel a kolik by ušetřil, kdyby je nahradil něčím nenáročnějším.
čirá a žlutá žárovka

A tak je záhodno zvolit takové světelné zdroje, jež nabízejí ty nejlepší služby za věru nevelký peníz. A najít takové není zaručeně nic složitého. Protože už dávno existují třeba LED žárovky. Ty mají spotřebu minimální a navíc jsou také kvalitní, spolehlivé a dlouholetou životností oplývající.

A proč by člověk takovou možnost nevyužil, když je k mání, že? Když je tohoto sortimentu na výběr tolik, že každý jistě najde to pro něj pravé, to nejlepší.

O čemž se můžete přesvědčit klidně i vy sami.