Plamenomety od Elona Muska jsou horkým zbožím


Americký podnikatel a technologický miliardář, Elon Musk, naléhavě vyzývá kupující, aby jednali zodpovědně jako desítky dalších zájemců o zbraň za 500 dolarů (11 000 korun). „Miluji oheň. Odjakživa jsem si hrál s pochodněmi a benzínem, takže mám konečně hračku, se kterou si budu hrát po zbytek života,“ prohlásil předtím, než si odnesl svůj nákup. „Už jsem také nakoupil spoustu dřeva, takže jsem připraven,“ dodal. Earle Tabula, osmadvacetiletý majitel IT společnosti, byl mezi zhruba tisíci dalšími zájemci, kteří se v sobotu v Los Angeles shromáždili na „pick-up party“, kterou pořádal Elon Musk.
plamenomet zbraň.jpg
Musk zpočátku považoval návrh na prodej plamenometů za vtip, avšak na místě byly k dispozici v obdélníkových bílých krabicích za cenu 500 dolarů. Fronta zájemců, kteří obklopili sídlo společnosti SpaceX, zároveň začala uvažovat o tom, že by již něco spálila. Zatímco zákazníci dostávali na dvoře pokyny, hrála k tomu kapela. Následně se začali střídat ve vrhání plamenů o délce 1,2 metru. „Ohromující. Nemůžu uvěřit tomu, že jsem měl opravdu něco takového v ruce,“ řekl Tabula, který rovněž plánoval založení velkého ohně na pláži. Jeremy Cross, 31letý kuchař z filmové branže, řekl, že se cítil úžasně, když stiskával spoušť. „Byl jsem doslova u vytržení.“
hořící prkna.jpg
Muskova společnost Boring nabídla v lednu do prodeje 20 000 plamenometů. Prodali se během několika dní, přestože skeptici je označovali jako směšné letlampy. Tisíce zákazníků byly pozvány do ústředí společnosti naproti SpaceXu, aby si osobně vyzvedly první várku. Zbývajících 19 000 kusů bude dodáno. Vše je legální, ačkoliv se Musk snaží vyhnout úskalím v dopravě nebo clech.
oheň u vody.jpg
Proto také musel přejmenovat zařízení na „not-a-flamethrower“ (neplamenomet). „Moji přátelé a rodina nemohou uvěřit tomu, že jsem utratila své peníze ze svatby za něco takového,“ řekla Stephanie Carrillo, 31letá fyzioterapeutka, která se rozmýšlela, jak naložit s peněžními dary ze své nedávné svatby. „Myslela jsem si, že by to mohla být opravdu skvělá věc do domu,“ dodala.