OKD bavilo nejen své zaměstnance


Kdo ještě neslyšel o nepříznivé finanční situaci ve společnosti OKD, žije zřejmě mimo veškeré informační zdroje. Tato, již léta táhnoucí se kauza, stále nemá jasný konec, a kdo ví, jak to s největším zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji nakonec dopadne.
Společnost ke konci března tohoto roku uzavřela definitivně Důl Paskov, čímž se ocitlo zhruba 900 horníků bez práce.
těžní věž
V sobotu 2. září 2017 se v Karviné na Ostravsku konaly tradiční hornické slavnosti, které však například v loňském roce, kvůli špatné ekonomické situaci společnosti, nebyly. Letos se na pódiu vystřídali například Ewa Farna, David Koller, Pavel Dobeš nebo Rock and Roll Band Marcela Woodmana.
Pro děti byl připraven zábavný doprovodný program, který zajistily neziskové a volnočasové organizace působící na území města Karviná.
Kromě zábavy byl v areálu Parku Boženy Němcové také stan, v němž probíhal nábor horníků do společnosti OKD, slibující náborový příspěvek ve výši 40.000 Kč.
horník s přilbou
I když se lidé bavili, program byl zajímavý a zábavný, působila celá akce mírně rozporuplně. Společnost, která je v úpadku, ale nabírá nové zaměstnance a baví širokou veřejnost hvězdami české hudební scény. Kéž by tedy situace byla opravdu taková, jaká se na první pohled jevila, a začalo se v této oblasti opět dařit. Myslím, že tohle je přání většiny zaměstnanců, jejich rodin a také obyvatel Moravskoslezského kraje, který se i tak potýká s vysokou nezaměstnaností s přihlédnutím k celorepublikovému průměru.
noční koncert
Kdyby společnost definitivně skončila a propustila své zaměstnance, mělo by to neblahé důsledky na celkový ráz tohoto kraje a společnost v něm. Doufejme tedy, že se tak nestane a situace se jakýmkoliv způsobem, ale hlavně ku prospěchu všech stávajících zaměstnanců, vyřeší. A snad se budeme moci i v příštím roce bavit při vystoupení předních českých umělců.