Než si pořídíte pergolu, promyslete si, jak by měla vypadat

Pokud právě plánujete, že svůj dům rozšíříte ještě o jednu venkovní místnost navíc, která vám bude sloužit jako takový příjemný přechod do zahrady, pak to jistě znamená, že uvažujete o pořízení pergoly. A ač se to na první pohled třeba nezdá, pak i tuto záležitost je vhodné dobře promyslet, asi stejně tak jako by se jednalo o plnohodnotnou místnost vašeho domu. Dřív, než se do všeho pustíte byste totiž měli mít jasno v několika otázkách.

dřevěná veranda

Vyberte si z celé řady možností
Za prvé je důležité vědět, jak by pergola měla být prostorná a veliká čili kolik prostoru máte k dispozici, jakou část venkovního prostoru jste případně ochotni k tomuto účelu ukrojit, a kolik lidí by měla najednou pojmout.
Za druhé je potřeba zvážit, jak by měla být vzdušná anebo naopak odcloněná od vnějšího prostředí.

S tím souvisí i další bod a tím je to, zda by stínění pergoly mělo být pevné anebo sklápěcí, rolovací či posuvné anebo dokonce s bezpečnostním sklem. Možností je hned několik a je jen na vás, co vám bude nejvíce vyhovovat.

A dále jde také o materiál, který pro takovou stavbu zvolíte. Dřevo je přírodním materiálem, který působí nejvíce přirozeně, ale je potřeba se o něj pravidelně starat. Naopak třeba hliníkové pergoly zůstanou po dlouhé roky nezměněny a vy přitom nebudete muset vynaložit ani to nejmenší úsilí k jejich údržbě v podobě moření, lakování či jiného natírání.

příjemný stín

Svěřte práci profesionálům, vyplatí se to
Každopádně je jen na vás, jakou možnost si zvolíte. Na trhu je na výběr celá škála variant, které můžete využít. A pokud si ke zhotovení pergoly přizvete spolehlivou firmu, která má se stínícími prvky bohaté zkušenosti, tak toho rozhodně nebudete litovat, protože takoví profesionálové už moc dobře vědí, na co je potřeba dávat pozor a jak celou stavbu provést, tak abyste s ní byli v budoucnu maximálně spokojeni a její údržba vám zabrala minimum času anebo v případě hliníkové pergoly dokonce žádný.