Ethereum je altcoin s velkým potenciálem

Ethereum patří k nejúspěšnějším měnám současnosti. Spolu s Bitcoinem a Litecoinem tvoří velkou trojku, do které se opravdu vyplatí investovat, poněvadž se jedná o altcoiny, u kterých se přepokládá zajímavá budoucnost. Jestliže tedy neradi investujete do méně známých měn, u kterých nevíte, jestli zítra vyletí nahoru, nebo zaniknou, tak právě Ethereum pro vás může být dobrou volbou. Je to relativně nová krypto měna, která se však i za tak krátkou dobu působení dokázala vyhoupnout na opravdu zajímavé hodnoty. Co se týče procentuálního růstu, zažívá dokonce větší skoky než všemi opěvovaný Bitcoin. Vyplatí se tedy zahrnutou tuto variantu do svého portfolia, protože může přivodit opravdu vysoké zisky, což je koneckonců přáním každého investora, tedy i vás.
měna v PC

Decentralizovaný systém je výhodou

Tato krypto měna funguje jako decentralizovaná síť. To jednoduše řečeno znamená, že neexistuje žádný střed, žádné jádro, odkud by kdokoliv cokoliv řídil. Není zde tedy nikdo postavený na vyšší pozici, kdo by mohl ovládat či regulovat transakce, nebo je dokonce rušit. To znamená, že v celé této síti je vše anonymní, nikdo neví, kdo komu co posílá, nebo kdo od koho co přijímá. Vládne tu naprostá anonymita, což je pro uživatele samozřejmě velmi příjemné a zejména bezpečné. Nemůže zkrátka dojít k zmanipulování sítě a k dalším nepříjemnostem, které by ohrozili vás nebo vaše peníze.
moderní hornictví

Jak začít s těžbou?

Rozhodli jste se, že ETH je pro vás tou správnou volbou? Ptáte se, jak těžit Ethereum? Prvním krokem bude pořídit vše, co je pro kvalitní mining nezbytné:

  • Výpočetní jednotky, počítače
  • Specializované minery
  • Chladící zařízení


Počáteční investice může být poněkud vyšší, obzvláště pokud se rozhodnete pořídit si hodně počítačů za účelem ještě větších zisků. Je to však základní investice, bez které se neobejdete. Naštěstí se vám vaše vklady brzy vrátí.