Deprese, které přichází s věkem

Z dospívání se těšíme pouze v mládí, kdy se nemůžeme dočkat toho, až se nám otevřou větší možnosti a svoboda, která nebude podléhat zákazům rodičů. To je snad jediný případ, kdy si ze srdce přejeme, abychom byli starší.

S přibývajícími roky, už o tuto touhu přicházíme a věk se pro nás stává spíše strašákem než radostnou událostí. A ženy by o tom mohly vyprávět.
jablko u obličeje

Proč je pro ženu věk důležitý?

Z výzkumů vyplývá, že je žena spokojená se sebou, svým životem a tím, že je v nejlepší formě, pouze v určitém věku jejího života. Zpravidla se to pohybuje kolem třicátého roku, kdy se cítí v plné síle, je žádaná, mladá a svět jí ještě pořád leží u nohou.

Jak čas ale plyne, začne na sobě pozorovat příznaky stárnutí, prvních vrásek, přibývání na váze, menší zájem mužů kolem sebe a značný úbytek energie i díky nenáročné činnosti.

Tím pádem do velké míry trpí i její sebevědomí a začíná trpět něčím, co jí připomíná skutečnost, že mladší už nebude – depresemi kvůli věku. Stejně tak můžou některým ženám připomenout jejich další narozeniny i skutečnost, že mají „nejlepší léta“ jejich života za sebou. Ty vyvolávají i pocit zklamání, méněcennosti a lítosti z toho, že v životě neudělaly vše, tak jak chtěly nebo nestihly věci, po kterých toužily. A utopie je hned na světě.
dort pro dívku

Věk jako obyčejné číslo

Nemůžete se po vašem největším mládí uzavřít před světem a oplakávat každé vaše další narozeniny s tím, že jste už staré. V mnoha případech, které jsou jasným příkladem toho, že je váš ročník pouze číslovkou, můžete vidět, jak na sobě ženy dřou a snaží se o to, aby nepatřily „do starého železa“.

Základem úspěchu je najíst v sobě elán – tedy chuť do života, v každém věku.

•       Když upravíte vaši stravu a doplníte ji o výživu a potřebné vitamíny, získáte i ztracenou energii.

•       Dopřejte si spánek, nemějte obavy ze sportu, na který není nikdy pozdě a neexistují hranice, kdy s ním přestat.

•       Mějte po svém boku muže, kterého přesvědčíte, že má doma skutečnou bohyní a ne jednu velkou hromadu neštěstí, která pláče nad ztracenými lety jejího života.