Co pomůže proti celulitidě?

Celulitida neboli pomerančová kůže trápí až 90% žen, nejste v tom tedy sama.

Jak vzniká?

Podkožní tukové buňky se zvětšují a vytlačují se proti kůži. Tím vzniká ona typická zkrabacená kůže vzhledem připomínající pomerančovou kůru.

Nejčastěji se pomerančová kůže objevuje na stehnech, hýždích a bocích.

žena

Co pomůže?

1) pohyb

2) strava

3) kosmetika a masáže

Pohyb

Nemusíte si ihned představit každodenní posilování ve fitness centru. Ideální je dlouhodobý, mírný pohyb jako například: svižná chůze, plavání, jízda na kole nebo jogging. Cvičit můžete ale i doma, postačí ob den po dobu 30 minut. Tréninky si klidně rozplánujte do diáře, abyste měla motivaci a viděla to černé na bílém. Pro domácí cvičení se hodí:

  • široké dřepy (opakujte 2 série po 20), po čase přidejte dřep s výskokem
  • mačkání balonu stehny, připravte si k ruce malý overball a stehny ho střídavě svírejte a povolujte (opakujte 1 sérii po 30)
  • výpady
  • stoupání na step či stoličku
  • zanožování (20 opakování na každou nohu)
  • zvedání pánve

sport

Strava

Cvičení doplňte zdravou životosprávou. Vynechte nebo alespoň omezte alkohol a kofein. Naopak se zaměřte na čerstvé ovoce a zeleninu a dostatečný pitný režim. Jezte pravidelně a co nejčastěji si na talíř naservírujte rostlinné bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny a stravu bohatou na vlákninu. K pití je vhodná čistá neperlivá voda například s citronem nebo bylinkové čaje.

Kosmetika a masáže

Opět nemusíte nikam do salonu na drahé ošetření. Postačí pokud si dané místo namažete krémem proti celulitidě a kartáčem ho vmasírujete do pokožky. Rozproudíte tak lymfatický systém a toxiny pak vyloučíte z těla ven.

Tip: můžete si udělat i domácí zábal proti celulitidě. Budete potřebovat jen 200g bílého jogurtu, 4 lžíce skořice a půl lžičky olivového oleje. Směs natřete na pomerančovou kůži, zabalte alobalem a nechte působit 30 minut.