Čas, problémy a řešení


Nemáme čas, myslíme si, že nemáme čas, nebo nám někdo náš čas ukrádá. Navíc se ze všech stran valí spousta práce a dalších požadavků na schopnosti, dovednosti a obnovování dávno zapomenutého a dosud nevyužívaného.
Teď se hodně hraje na jazyky a kdo nemluví alespoň anglicky je pro zaměstnavatele prakticky nevyužitelný. Jenomže škola je dávno za námi a chodit na kurzy je značně složité, protože se nám do toho neustále plete práce, rodina a další povinnosti, o čase nutném k odpočinku ani nemluvě.
dveře knihovny

Když není čas, pozvedněme mobily a stáhněme aplikace

Výrobci aplikací se předhánějí v užitečnosti, modernosti, využitelnosti, dostupnosti a i efektivnosti. Čím více je jejich aplikace vyžívaná, tím lépe pro ně, dostanou více peněz a nejspíš se budou snažit dále vylepšovat svůj produkt, aby i nadále dobře vynášel.
Chcete-li se tedy učit jazyk, stáhněte si aplikaci. Mobil máte vždy po ruce a za den se vyskytne několik časových proluk, kdy z nedostatku okolních vzruchů šáhnete po svém plochém kamarádovi, abyste si přehráli třeba videa.

Duolingo

V možnostech výběru je tato jedna z těch lepších, protože spojuje několik faktorů do funkčnosti vyhovující většině uživatelů.
–          Bezplatné, můžete si však předplatit aplikaci měsíčně a bude bez reklam
–          Mnohojazyčné (angličtina, němčina, ruština, francouzština, japonština)
–          Možnost výuky v rámci skupiny – porovnávání úspěchů
–          Upozornění na časté chyby – nutí vás vracet se k tomu, co kazíte
–          Můžete si nastavit upozornění – napojit na email, fb…
–          Při nečinnosti vám klesají úspěchy
–          Výuka probíhá formou poslechu, překladu z a do studovaného jazyka, výslovnost…
černý smartphone

Takže k udržování dovedností v jazyku je program vskutku jedinečný, zároveň se tak dají naučit i jiné jazyky, které nemusíte nutně ovládat, přesto nečekejte, že se jazyk naučíte za den, stejně tomu budete muset v součtu věnovat spoustu času. Deset minut denně je však dobrý základ, na kterém se dá dobře stavět.