4 svobody a 4 povinnosti

Evropská unie mnohdy vyvolává až svazující pocit, jakmile se někde vysloví. Je však pravda, že co se týče mezinárodního ale i vnitrostátního obchodu, přináší EU spoustu svobody, jak už pro prodejce, dovozce, tak pro zaměstnavatele anebo například i investory. Vnitřní trh totiž nezahrnuje zdaleka pouze volný pohyb zboží, do čtveřice patří také služby, osoby a kapitál. Členství státu v EU tak boří hranice (faktické) mezi státy a pokládá si jako primární účel odstranit veškeré překážky, které by mohly nastat na cestě kohokoliv, kdo by chtěl vnitřního trhu využít.
prázdná silnice

Cestovní kapitál

Je to hlavně volný pohyb kapitálu, který ocení zejména všichni investoři a podnikatelé, kteří díky této svobodě kapitálu mohou vstoupit a zase vystoupit bez žádných důsledků či papírování na nebo z kteréhokoliv kapitálového trhu v každém státě Evropy.
panoráma města

Pracující na brigádě

Volný pohyb osob ocení hlavně ti, kteří si rádi přivydělají v zahraničí a nechtějí se nijak trápit s papírováním na úřadech či dlouhými frontami v bance. Ostatně stejně jako je volný pohyb zboží, tak můžete se i vy volně pohybovat, pokud tedy máte evropské občanství (svázané s kterýmkoliv jiným občanstvím členského státu) a tedy i bez problémů zaměstnat u zahraničního zaměstnavatele. Tohle hlavně ocení studenti o prázdninách, kteří si tak mohou jezdit přivydělávat do lépe platících zemí a hlavně ti, kteří by se rádi za výdělkem obrátili za hranice.

Mezinárodní služby

To ostatně platí o službách a závazku, který si EU vytyčila, že zruší jakékoliv rozdíly mezi obyvateli EU, ať už jsou z jakéhokoliv státu EU, které by jim bránily ve využití či nabízení služeb po celé Evropě. Vy byste tak měli dostat stejný standart jaký dostanou všichni ostatní občané v dané zemi.
vlajka evropa
Evropská unie sice má své mouchy, ale pomalu se přichází na to, že spousta lidí těchto svobod a vůbec možností nevyužívá. A nemusí to být jenom v oblasti byznysu, ale dovolená či něco podobného. Lidé totiž mají neustále zaryto v paměti, že dobrá dovolená je jen za pořádný balík a u moře, a přitom hned kousek od Brna mají další krásné město Evropy.