Jak si vybrat kvalitní pánské boty?

boty

Tohle je návod, jak vybrat správné podzimní pánské boty. Návod, jak zůstat v suchu a nevypadat u toho jako křupan. Vyzkoušel jsem to na vlastní kůži.
Hledáte boty, které budou společenské a budou se dobře učit k saku i džínům. A hlavně by měly být co nejvíce kvalitní. Protože v nich budeme sedět nejenom v kanceláři, ale procházet se v nich budeme blátem nebo kalužemi a mrazem, takže chceme, aby něco vydržely. Prostě vyšší střední třída.

boty

První, co musíte vyřešit, je výška bot
Nízké nebo raději kotníkové? První vypadají o něco lépe. Ty druhé zase lépe snáší větší chlad, takže v nich hravě přečkáte i větší zimu. Dokud si totiž nedáte nohu přes nohu, ani není poznat, že vůbec kotníkové boty máte.
Jaký materiál?

Když pomineme fakt, že takový černý společenský oblek vám moc na výběr nedává, na běžné nošení k džínám nebo kalhotám je semiš překvapivě dobrou volbou. I když se ho spousta Čechů bojí.

obuv

Máme k němu předsudky, přitom třeba ve Švédsku, kde je mnohem tvrdší zima než u nás, se semišky prodávají ve velkém. Semiš vyžaduje jen větší péči, ale jinak je to na podzim skvělý materiál.

Fajn, tak proč ne. Když semišovou botu na začátku dobře naimpregnujete, špínu z ní pak stačí jen vykartáčovat. A je to. S botami z hladké kůže je to paradoxně horší, protože je ještě musíte leštit.

Čeští muži se občas bojí semišových bot, protože mají strach z náročné údržby. Opak je ale pravdou. Dobře naimpregnované semišky nepotřebují žádné leštění, vydrží sníh i bláto a po usušení je stačí jednoduše vykartáčovat. Jsou skvělým doplňkem neformálního oblečení a dodají punc ležérní elegance každému stylu. Navíc se stárnutím získávají velmi ceněnou patinu, a zvolíte-li variantu s gumovou podrážkou, nemusíte se v nich bát vyrazit ani v nejhorším počasí.

botky

Nejjednodušší věci se vždy shánějí nejobtížněji. Najít klasická perka bez ozdůbek, prošívání atd. není jednoduché. Obrňte ale své nervy, protože výsledek stojí za to. Elegantní tvar špičky, jednoduchý design, který nikdy nevyjde z módy. Jsou tak univerzální, že je můžete vzít k obleku i k džínám, do práce i na procházku do města. 

Jak si vybrat kvalitní pánské boty?
Ohodnoťte příspěvek